کالریهای موجود در میگو

به گزارش مجله معلمی، میگو غیر از آنکه خوشمزه است، بعلاوه یک ماده غذایی سالم به شمار میرود. در این مقاله، در مورد کالریهای موجود در میگو، اطلاعات تغذیه ای آن و بعلاوه فوائد سلامتی بخش این ماده غذایی مطالبی را در

کالریهای موجود در میگو

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

میگو غیر از آنکه خوشمزه است، بعلاوه یک ماده غذایی سالم به شمار میرود. در این مقاله، در مورد کالریهای موجود در میگو، اطلاعات تغذیه ای آن و بعلاوه فوائد سلامتی بخش این ماده غذایی مطالبی را در اختیارتان قرار می دهیم.

جهت پخت میگو، گزینه های زیادی را در پیش رو دارید؛ می توان آن را آب پز نمود، در روغن فراوان سرخ کرد، گریل، بخار پز، کبابی و غیره کنید. از فوائد سلامتی بخش میگو با خوردن آن به شکل خام، پخته، پوست کنده و یا هر نوع که انتخاب شما است، برخوردار شوید.

اکنون بسیاری از افراد به اهمیت یک شیوه زندگی سالم پی برده و در پی گزینه های غذایی سالم تری بوده که از کالری مصرفی کمتری برخوردار و بعلاوه از بسیاری جهات مفید باشند. علاقه شما به این مقاله حاکی از آن است که شما هم یکی از آن افراد بوده و علاقه داشته از اندازه کالری و فوائد سلامتی بخش میگو اطلاع داشته باشید.

کالریهای موجود در میگو

میگو در زمره یکی از سالم ترین مواد غذایی است به این علت که حاوی مقادیر زیادی پروتئین می باشد. در عین واحد، بعلاوه از مواد معدنی ضروری مانند روی، پتاسیم، سلنیوم، و غیره برخوردار است. با این حال، بسیاری از افراد نسبت به محتوای کالری میگو کنجکاو می باشند.

نوع

اندازه

کالری

میگو نپخته

100 گرم

120 کالری

میگو پوست کنده و پخته

100 گرم

72 کالری

میگو خام و با پوست

1 فنجان

167 کالری

میگو پخته

1 اونس (28 گرم)

40 کاری

میگو بخار پز و یا آب پز

100 گرم

98 کالری

میگو سرخ شده

100 گرم

242 کالری

میگو پوست کنده

1 عدد کوچک

17 کالری

میگو پوست کنده

1 عدد میانه

32 کالری

میگو پوست کنده

1 عدد درشت

49 کالری

میگو پوست کنده

1 عدد با درشتی بیشتر

72 کالری

میگو پوست کنده

1 عدد بسیار درشت

86 کالری

از نقطه نظر حقایق تغذیه ای میگو، گفته می گردد که سرشار از پروتئین، مواد معدنی و ویتامینهای مختلف است. در ادامه ارزش تغذیه ای میگو در هر 100 گرم را نشان می دهیم. محتوای چربی میگو حدود 75ر1 گرم است و محتوای پروتئین آن حدود 20 تا 24 گرم می باشد. میگو بعلاوه سرشار از مواد معدنی است. بعضی از محتوای معدنی موجود در 100 گرم میگو در ذیل به صورت لیست نشان داده شده است.

آهن: 40ر2 میلی گرم

سدیم: 148 تا 150 میلی گرم

پتاسیم: 185 تا 186 میلی گرم

روی: 11ر1 تا 12ر1 میلی گرم

کلسیم: 52 میلی گرم

میگو بعلاوه منبع خوبی از ویتامین C بوده و حاوی 2 تا 3 میلی گرم از این ویتامین در 100 گرم از آن می باشد. غیر از آن، محتوای کربوهیدرات میگو حدود 90ر0 تا 91ر0 گرم بوده و محتوای سلنیوم آن حدود 38 تا 39 میکروگرم می باشد. محتوای قند آن بسیار کم است (میگو تقریباً عاری از قند است).

فوائد میگو در سلامت

میگو منبع نسبتاً خوبی از پروتئین است که به رشد و تکامل مناسب بدن یاری می نماید.

میگو بعلاوه منبعی غنی از سلنیوم می باشد. اعتقاد بر این است که سلنیوم از رشد سلولهای سرطانی در بدن جلوگیری نموده، در نتیجه از فرد در برابر بیماریهای مهلک و کشنده ای مانند سرطان محافظت می نماید.

محتوای امگا 3 میگو با پیشگیری و بعلاوه کاهش بیماری آلزایمر و زوال عقل در ارتباط است.

امروزه، سلامت قلب و عروق یکی از بزگترین مسائل مرتبط با سلامت است. با این حال، محتوای بالای ویتامین B12 میگو و محتوای پایین کلسترول آن به محافظت از دیواره رگهای خونی یاری نموده و در نتیجه به بهبود سلامت قلبی عروقی فرد یاری می نماید.

علاوه بر آن، وجود مواد معدنی همانند کلسیم، موجب مفید بودن میگو در حفظ سلامت دندان و استخوان می گردد.

محتوای کالری میگو در مقایسه با کالریهای موجود در انواع گوشت و گوشت گاو کمتر است. بعلاوه محتواهای تغذیه ای دیگر میگو آن را گزینه ای خوشمزه تر و سالمتر از بسیاری مواد غذایی دیگر می سازد. شاید میگو بخش کوچکی از رژیم غذایی شما را تشکیل می دهد، اما فوائد سلامتی بخش فراوانی را برای شما ارزانی خواهد نمود.

منبع: راسخون
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 130

به "کالریهای موجود در میگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالریهای موجود در میگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید