پاسخ معاون امور آزمون های سازمان سنجش به یادداشت قائم مقام وزیر میراث فرهنگی

به گزارش مجله معلمی، ایسنا/ براساس اخبار واصله، پاسخ معاون امور آزمون های سازمان سنجش به یادداشت قائم مقام وزیر میراث فرهنگی مطرح شد.

پاسخ معاون امور آزمون های سازمان سنجش به یادداشت قائم مقام وزیر میراث فرهنگی

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، بعضی اخبار رسانه ها از جمله یادداشت قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد حذف درس ادبیات فارسی از آزمون سراسری 1402 را رد کرد و گفت: دروس عمومی و اختصاصی در آزمون سال آینده تغییری نخواهد داشت و بدین ترتیب، درس ادبیات نیز مانند دیگر دروس عمومی از جمله دروس این آزمون است.

دکتر حسن مروتی تأکید کرد: استناد قائم مقام وزیر میراث فرهنگی به سخنانی از رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در شرح مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حذف دروس عمومی از آزمون سراسری و انتقال محاسبه نمرات آن به سوابق تحصیلی مطرح شده که مصوبه مذکور با توجه به اصلاحات مورد نظر این شورا تا به امروز ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه دروس عمومی و اختصاصی در آزمون سال آینده تغییری نخواهد داشت، اضافه کرد: درس ادبیات نیز مانند دیگر دروس عمومی از جمله دروس آزمون سراسری سال 1402 خواهد بود و با توجه به اطلاعیه اخیر سازمان سنجش آموزش کشور در مورد برگزاری آزمون سراسری سال 1402 بر مبنای مقررات سال 1401، تغییری در مواد درسی آزمون سراسری سال 1402 نیز رخ نداده است.

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سرانجام اعلام کرد: تغییر در قوانین و مقررات سنجش و پذیرش داوطلبان در دانشگاه ها و آزمون سراسری براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی انجام می گردد و سازمان سنجش منحصرا مجری قوانین ابلاغی است.

منبع: همگردی
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 399

به "پاسخ معاون امور آزمون های سازمان سنجش به یادداشت قائم مقام وزیر میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ معاون امور آزمون های سازمان سنجش به یادداشت قائم مقام وزیر میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید