غلات صبحانه سالم نیستند!

به گزارش مجله معلمی، بسیاری از ما برای صبحانه غلات می خوریم، اما FDA در حال ایجاد آگاهی جدیدی از کمبود مواد مغذی در بعضی غلات است. غلات صبحانه سریع و آسان، آماده خوردن و متناسب با زندگی پرمشغله ما هستند. بیایید بحث کنیم که چرا بعضی از غلات صبحانه دیگر به وسیله FDA سالم در نظر گرفته نمی شوند.

غلات صبحانه سالم نیستند!

FDA چیست؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) یک آژانس فدرال زیر نظر وزارت بهداشت و خدمات انسانی است. این سازمان مسئول حفاظت از سلامت عمومی ایالات متحده با تضمین ایمنی مواد غذایی، دارو و لوازم آرایشی است. وظیفه FDA یاری به مصرف نمایندگان در بهبود تغذیه و کاهش بیماری های مزمن است.

در سال 1994 سازمان غذا و داروی آمریکا مقرراتی را صادر کرد که بر اساس آن در صورتی که ماده غذایی به علت محتوای مغذی خود، ممکن است به مصرف نمایندگان در حفظ شیوه های غذایی سالم یاری کند، می توان از واژه سالم بر روی برچسب بسته بندی مواد غذایی استفاده کرد. این راهنمای قدیمی بر روی مواد مغذی غذای فردی متمرکز بود، که ممکن است مصرف نمایندگان را به خوردن مکرر مواد غذایی در صورتمقایسه آن ها با استاندارد های سالم سوق دهد.

علم تغذیه فعلی به ما نشان می دهد که دستورالعمل های قدیمی، قدیمی هستند.

بعضی از غلات صبحانه سالم نیستند

توصیه تازه FDA این است که غذا های بسته بندی شده نباید بیش از 2.5 گرم قند اضافه شده در هر وعده داشته باشند. این بدان معنی است که غلات محبوب مانند کورن فلکس (4 گرم قند اضافه شده) و مینی گندم فراستد (12 گرم قند اضافه شده) به علت قند های افزوده شده ای که دارند، دیگر سالم تلقی نمی شوند. قند های اضافه شده را می توان در برچسب حقایق تغذیه ای روی بسته های مواد غذایی یافت. علاوه بر این، نان سفید و ماست بسیار شیرین نیز تحت دستورالعمل های پیشنهادی سالم شناخته نمی شوند.

الزامات FDA برای غذای سالم

برای اینکه یک غذای بسته بندی شده با معیار های تازه FDA سالم در نظر گرفته گردد، باید:

حاوی میزان مشخص و معنی داری از غذا باشد: حداقل از گروه ها یا زیر گروه های غذایی (مثلاً میوه ها، سبزیجات، لبنیات و غیره) که به وسیله دستورالعمل های غذایی FDA توصیه شده است، تشکیل شده باشد.

محدودیت خاصی داشته باشد: برای بعضی از مواد مغذی مانند چربی اشباع شده، سدیم و قند های افزوده محدودیت های خاصی را رعایت کند.

محتویاتش تایید شده باشد: برای اینکه طبق معیار های پیشنهادی سالم باشد، یک غلات باید: 3/4 اونس غلات کامل و بیش از 1 گرم چربی اشباع شده، 230 میلی گرم سدیم و 2.5 گرم قند افزوده در هر وعده داشته باشد؛ بنابراین وقتی می بینید که Honey Nut Cheerios دارای 12 گرم قند افزوده است و سبوس کشمش دارای 9 گرم قند افزوده است، واضح است که چرا این برند ها و سایر برند ها دیگر از غذا های سالم مورد تایید FDA استفاده نمی نمایند.

گزینه سالم چه می تواند باشد؟

بخشی از معیار های تازه تاکید می نماید که ما باید الگویی از غذا های سالم بخوریم که از قند های اضافه شده، چربی های اشباع شده و سدیم اجتناب کند. دستورالعمل های USDA یک الگوی غذایی سالم را این گونه تعریف می نماید: ترکیبی از غذا ها و نوشیدنی ها که دریافت کامل از رژیم غذایی فرد را در طول زمان تشکیل می دهد. این ممکن است توصیفی از یک روش معمول غذا خوردن یا توصیف ترکیبی از غذا های توصیه شده برای مصرف باشد.

FDA و USDA به ما توصیه می نمایند که در پی غذا های غنی از مواد مغذی باشیم. این ها غذا هایی هستند که به ما ویتامین ها و مواد معدنی می رسانند، مانند:

میوه ها

سبزیجات

غلات کامل

غذای دریایی

تخم مرغ

لوبیا

نخود فرنگی

عدس

آجیل و دانه های بدون نمک

لبنیات بدون چربی و کم چرب

گوشت و مرغ بدون چربی

همه ما می دانیم که اجتناب از قند اضافی یک تصمیم هوشمندانه برای سلامتی است. قند بیش از حد می تواند منجر به دیابت، بیماری قلبی و بعضی سرطان ها گردد. با این حال، نیازی نیست که غلات صبحانه را به طور کامل از فهرست مواد غذایی خود حذف کنید. غلات سالم نیز وجود دارد. حقایق تغذیه ای را بخوانید و در پی غلات با کمتر از 2.5 گرم قند اضافه باشید. به عنوان مثال، Cheerios اصلی با معیار های پیشنهادی FDA برای چربی اشباع، سدیم و قند های اضافه شده مطابقت دارد.

سایر گزینه های عالی صبحانه شامل نان تست آووکادو، تخم مرغ، پودینگ چیا، اسموتی های پروتئینی، کره آجیل روی نان تست غلات کامل و میوه با ماست کم قند است.

FDA آغاز به تحقیق در خصوص استفاده احتمالی از یک نماد سالم نموده است که صنایع غذایی می توانند داوطلبانه روی برچسب مواد غذایی از آن استفاده نمایند. این نماد راهی سریع برای مصرف نمایندگان برای شناسایی غذا هایی است که بخشی از الگوی تغذیه سالم هستند.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 500

به "غلات صبحانه سالم نیستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلات صبحانه سالم نیستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید