این میدان تقاطع می گردد ، خداحافظی خیابان های محله طرشت با ترافیک

به گزارش مجله معلمی، شهردار منطقه2 از شروع اجرای طرح ساماندهی میدان شهید تیموری، با هدف افزایش ایمنی، کاهش حوادث رانندگی و کم کردن بارترافیکی خیابان های محله طرشت اطلاع داد.

این میدان تقاطع می گردد ، خداحافظی خیابان های محله طرشت با ترافیک

به گزارش خبرنگاران، سال هاست که اهالی محله طرشت از ترافیک و راهبندان خیابان های محله گلایه دارند. تا جایی که برطرف مسائل ترافیکی این محله به یکی از اصلی ترین درخواست های اهالی از مدیریت شهری تبدیل شده است. حالا خوشبختانه خبر رسیده که قرار است با تبدیل میدان شهید تیموری به تقاطع، از بار ترافیکی خیابان های محله کاسته گردد. میدان شهید علی تیموری که به علت دسترسی به معابر اصلی مانند بزرگراه های یادگار امام(ره)، محمدعلی جناح، شیخ فضل الله نوری، خیابان آزادی و بعلاوه نزدیکی به دانشگاه صنعتی شریف و ایستگاه مترو شریف یکی از محدوده های پرتردد منطقه به شمار می آید، یکی از عوامل اصلی مسائل ترافیکی این محله است.

به گفته مهدی صالحی شهردار منطقه 2 در این باره گفت: تعدد حوادث رانندگی یکی دیگر از مسائل این میدان است. رانندگانی که قصد دارند از خیابان شهید تیموری به سمت شیخ فضل الله نوری حرکت نمایند به علت وسعت میدان، دید مناسب حرکتی ندارند و با توجه به ثبت تعداد بالای حوادث ترافیکی، این میدان یکی از نقاط حادثه خیز منطقه شناخته شده است.

صالحی اضافه نمود: پس از مطالعات کارشناسی درباره ساماندهی ترافیک و افزایش ایمنی تردد در این محدوده، حذف میدان شهید تیموری و تبدیل آن به تقاطع چراغ دار تصویب شد. بعلاوه احداث دوربرگردان در شمال، جنوب و ضلع شرق و غرب تقاطع، ایجاد راستگرد و بعلاوه کانالیزه کردن حرکات عابر پیاده از جمله اقدامات پیش بینی شده در طرح ساماندهی میدان شهید تیموری است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 556

به "این میدان تقاطع می گردد ، خداحافظی خیابان های محله طرشت با ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این میدان تقاطع می گردد ، خداحافظی خیابان های محله طرشت با ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید