تبدیل فرودگاه پیام البرز به یکی از تاثیرگذارترین فرودگاه های کشور

به گزارش مجله معلمی، فرودگاه بین المللی پیام البرز فرودگاه تاثیرگذار کشور می شود.

تبدیل فرودگاه پیام البرز به یکی از تاثیرگذارترین فرودگاه های کشور

محمد سعید شرفی مدیر کل نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور در بازدید از فرایند مسافربری شدن فرودگاه پیام البرز گفت:

آماده سازی بخش مسافری این فرودگاه به گونه ای است که پروژه های خرد و کلان آن با سرعت در حال انجام است. تلفیق منطقه ویژه اقتصادی پیام و صنایع مستقر در آن با بخش مسافربری فرودگاه پیام می تواند این مجموعه را به یکی از مهم ترین پایگاه های اقتصادی و گردشگری کشور تبدیل کند.

شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی شروع به فعالیت کرد. از جمله اقدامات این فرودگاه عبارتند از: ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور.

انجام تحولات بسیار خوب در این فرودگاه، عزم قوی مسئولان برای آماده سازی آن را نشان می دهد.

با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی مشخص شد.

از فواید این ناحیه می توان به نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران-کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب شاره کرد.

این فرودگاه دارای امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک و نیروی کار ارزان در منطقه است، همچنین در راستا تلاقی 5 استان اقتصادی کشور واقع شده است. به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه و همچنین به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات نزدیک است. دارا بودن هاب پستی از امکانات دیگر این فرودگاه است.

حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان از طریق هوایی نیز هم اکنون در حال انجام است.

بخش مسافری فرودگاه پیام هفته دولت به بهره برداری می رسد و به این ترتیب آرزوی دیرینه مردم استان البرز تحقق می یابد.

مواردی که ذکر شد باعث شده تا فرودگاه بین المللی پیام البرز با توجه به وجود منطقه ویژه اقتصادی به یکی از تاثیرگذارترین، پرترافیک ترین و مهم ترین فرودگاه های کشور تبدیل شود.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 293

به "تبدیل فرودگاه پیام البرز به یکی از تاثیرگذارترین فرودگاه های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل فرودگاه پیام البرز به یکی از تاثیرگذارترین فرودگاه های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید