یوسفی: شرکت توسعه میراث دار پروژه های نیمه تمام زیادی است

به گزارش مجله معلمی، مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در نشست خبری که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار گشت، گفت: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی میرات دار پروژه های ناتمام زیادی است که سعی داریم برحسب اولویت ها به اتمام برسانیم.

یوسفی: شرکت توسعه میراث دار پروژه های نیمه تمام زیادی است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علیرضا عاصم یوسفی در نشست خبری که امروز شنبه 16 بهمن در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار گشت، اظهار کرد: چهل و 3 سال است که از تولد انقلاب سپری می شود و باید طی این سالها شاهد بلوغ و باروری این درخت شکوهمند باشیم. دولت خدمتگزار و بالطبع آن وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی عزم و اراده خود را به کار بستند تا مسئولیت ها به نقطه شکوفایی تبدیل شود.

وی گفت: 211 پروژه ملی و استانی آماده افتتاح است که شامل 59 پروژه شهری و 152 روستایی، 34 سالن ورزشی، 12 زمین فوتبال چمن مصنوعی بزرگ، 140 زمین مینی فوتبال، 5 استخر سرپوشیده، 18 اماکن ورزشی، 201 فضای روزباز و... است که در مجموع 226 پروژه با اعتبار 622 میلیارد تومان به اماکن و چرخه ورزش اضافه خواهد شد که تا پایان سال جاری به 621 پروژه خواهد رسید.

عاصم یوسفی درباره بدهی فدراسیون ها به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفت: بدهی فدراسیون ها طی سالهای گذشته انباشته شده و به 110 میلیارد تومان تا به امروز رسیده است. شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی یک شرکت کاملا دولتی و تحت نظارت دستگاه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی است و باید جوابگوی بدهی خود از فدراسیون ها، جامعه ورزش و بهره برداران و پیمانکاران باشد، این که فدراسیون ها بدهی دارند و پرداخت نمی کنند باید بگویم که همه از یک خانواده هستیم . مشخص و تکلیف این ارقام به نفع شرکت توسعه و فدراسیونهاست.

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی همچنین در مورد بدهی دو تیم استقلال و پرسپولیس گفت: این دو تیم متعلق به وزارت ورزش و جوانان است و طی سال جاری یا سال آینده بدهی های این دو باشگاه پرداخت می شود.

وی در ادامه با بیان این که وظیفه ساخت و ساز برعهده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است، اضافه نمود: وظیفه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ساخت و ساز است، جانمایی و نیازسنجی وظیفه اداره کل استانهاست، برخی پروژه ها طی 4 ماه گذشته 65 تا 70 درصد پیشرفت داشتند که البته این پروژه ها در 13 سال گذشته مسکوت مانده بودند و ساخت آن ها به کندی پیش می رفت، طی 4 ماه گذشته هیچ پروژه ای به این سرعت نمی توانست آماده شود اما با تلاش دوستان شرکت توسعه و حمایت های سجادی توانستیم این تعداد پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.

یوسفی همچنین در مورد برخی ایرادات وارده به آزادی از سوی AFC، گفت: هنوز از ای اف سی در این خصوص نامه مکتوبی دریافت نکردیم، بیش از 50 سال است از بهره برداری مجموعه ورزشی آزادی می گذرد.

وی پیرامون ایراداتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه آزادی گرفته، گفت: هنوز از ای اف سی چیزی مکتوب دریافت نکردیم اما در حالت کلی آزادی فرسوده است و بیش از 50 سال از بهره برداری آن می گذرد. ایراداتی هم دارد اما در 4 ماه گذشته به سمت اصلاح رفتیم، مثلا سالن 12 هزار نفری که سقف آن آب می داد را اصلاح کردیم. 60 میلیارد تومان برآورد هزینه شده که به صورت رایگان ظرف 25 روز سقف آماده شد و برای مسابقات کشتی نظامیان جهان مورد استفاده قرار گرفت و برای استخر قهرمانی هم برنامه داریم. دستور وزیر است تا اصلاحات کامل صورت بگیرد.

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره اینکه تعدادی از پروژه ها ناتمام مانده و برنامه شرکت توسعه برای این زمین ها چیست، اظهار کرد: امروز تعدادی به افتتاح رسیده و تعدادی هم در هفته دولت سال 1401 به بهره برداری می رسانیم. در مورد زمین فدراسیون ها در مجموعه آزادی با همکاران مان جلسه گذاشتیم. زمین هایی نیز وجود داشت که به نفع شرکت برگرداندیم و هیچ فدراسیونی در آزادی زمین ندارد. در تلاش هستیم با طراحی برجی همه فدراسیون ها را در آزادی تجمیع کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 291

به "یوسفی: شرکت توسعه میراث دار پروژه های نیمه تمام زیادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوسفی: شرکت توسعه میراث دار پروژه های نیمه تمام زیادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید