انتقاد قهرمان پارالمپیک از حواله فوتبالیست ها

به گزارش مجله معلمی، روح الله رستمی ملی پوش پاراوزنه برداری ایران درباره آخرین شرایط اردوی تیم ملی در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی دنیا در امارات گفت: دور نهایی اردوی تیم ملی پیش از مسابقات دنیای امارات است که همه چیز به لحاظ فنی خوب پیش می رود. یک اندازه مسائل جانبی داشتیم که به همت فدراسیون و اسبقیان در حال رفع شدن است تا ان شاالله بتوانیم در بازی های پاراآسیایی و رویدادهای بعدی با شرایط بهتری در اردوها حضور داشته باشیم و بچه ها بتوانند شرایط کیفی بهتری را پشت سر بگذارند.

انتقاد قهرمان پارالمپیک از حواله فوتبالیست ها

وی درباره عملکردش در تمرینات و بالا بردن وزنه 230 کیلوگرمی در تمرینات گفت: رکوردم که ثبت جهانی است، 241 کیلوگرم بوده که من در تمرین روز چهارشنبه 11 کیلو کمتر از آن و 4 کیلو کمتر از پارالمپیک توکیو زدم. من یک آسیب دیدگی شدید داشتم که کم کم بهتر می گردد و از دستش خلاص می شوم. تازه به تمرینات برگشته ام و ان شاالله که با پیگیری ها و مساعدت ها بتوانم به تیم برگردم.

قهرمان پارالمپیک 2020 توکیو درباره انتظارات از خودش در دو رویداد پیش رو مطرح کرد: خیلی به بازی های پاراآسیایی امیدوارم و اگر همین طور پیش برود، امیدوارم ثبت رکورد خوبی داشته باشم و حتی رکورد جدیدی را بزنم.

رستمی در مورد مسائل جانبی گفت: مسائل جانبی ام زیاد است. چند وقت قبل اعلام کردند که جوایز پای سکوی ورزشکاران المپیکی با پارالمپیکی ها فرق دارد و این کمی بچه ها را دلسرد کرد. دو، سه سال است که مراسم تجلیل از قهرمانان برگزار نشده و حقوق، مزایا و پاداش بچه ها واریز نشده است. هزینه ورزش قهرمانی خیلی بالاست و اگر بچه ها می خواهند به سطح کیفی بالایی برسند، باید تامین مالی باشند که متاسفانه الان این طور نیست.

وی با اشاره به عدم دریافت حقوق از صندوق قهرمانان و پیشکسوتان توضیح داد: خیلی از بچه ها گلایه داشتند که وقتی در پارالمپیک مدال گرفتند، از آن موقع تا به امروز هیچ حقوقی از صندوق دریافت نکرده اند و این مسئله دلخوری هایی را برای بچه ها به وجود آورد.

رستمی درباره پرداخت حواله خودرو به فوتبالیست ها و بی توجهی به مدال آوران سایر رشته ها گفت: این یک اندازه بچه ها را بیشتر اذیت می نماید. در واقع همه چیز به سمت فوتبال پاس داده می گردد و عملاً هیچ نتیجه ای هم در این رشته نمی گیریم. در واقع نمی بینیم که نتیجه مطلوبی در سطح آسیا و حتی غرب آسیا بگیریم و این برای بچه های تیم ملی دلسرد کننده است. یکی از انتظاراتی که وجود دارد، طرح برون سپاری استادیوم های تحت پوشش وزارت ورزش است که انتظار می رود وزارت ورزش مساعدتی کند و استادیوم ها به ورزشکاران قهرمان سپرده گردد. این طرح از این جهت خوب است که هم مشکل اشتغال این قهرمانان رفع می گردد و هم این قهرمانان می توانند تجربیات خود را در اختیار سایر ورزشکاران بگذارند و به لحاظ کیفی سطح ورزش کشور را ارتقا بدهند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1402 بروزرسانی: 20 مرداد 1402 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 575

به "انتقاد قهرمان پارالمپیک از حواله فوتبالیست ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد قهرمان پارالمپیک از حواله فوتبالیست ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید