یوسفی: بهترین رنگ مدال قهرمانی جهانی را می خواهم

به گزارش مجله معلمی، تهران (پانا) - فرنگی کار سنگین وزن تیم ملی ایران از فرایند برگزاری اردوهای آماده سازی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان ابراز رضایت کرد.

یوسفی: بهترین رنگ مدال قهرمانی جهانی را می خواهم

علی اکبر یوسفی کننده وزن 130 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های جهانی، در مورد اردوهای تیم ملی فرنگی گفت: آخرین اردو از دیروز شروع شده خدا را شکر تمام مراحل اردو بسیار خوب بود. در مرحله اول اردو در تورنمنت صربستان حضور یافتم و به نظرم تجربه بسیار خوبی بود. بعد از آن هم خبر ابتلای کرونای امین میرزازاده را شنیدم و از آن متأسف شدم. و با تصمیم کادر فنی جایگزین وی در رقابت های جهانی شدم و تمرینات را ادامه دادم تا برای این مسابقات آماده شوم و خوشبختانه تمرینات بسیار خوب و عالی در حال برگزاری است و چون صربستان کشتی گرفته بودم بدنم برای مسابقات جهانی آماده است.

وی در مورد تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی شرح داد: تمرینات خود را زیر نظر رسول جزینی مربی سنگین وزن ها انجام می دهم و ایشان مربی تخصصی من است بعد از تمرین هم برخی تمریناتی که مربوط به خودم باشد را زیر نظر وی انجام می دهم تا بتوانم نقاط قوت و ضعف خود را بیشتر بشناسم.

یوسفی در مورد حضورش در مسابقات جهانی نروژ گفت: اولین بار است که در مسابقات جهانی بزرگسالان شرکت می کنم اما با بیشتر حریفانی را که در این مسابقات حضور خواهند داشت، کشتی گرفته ام. امیدوارم مثل دفعه های قبل بتوانم این کشتی گیران را شکست بدهم. حریف اصلی هم رضا کایالپ از کشور ترکیه است و حریفان خوبی را هم از کشورهای گرجستان و کوبا دارم و می خواهم در مسابقات جهانی بهترین رنگ مدال را کسب کنم و برای محقق شدن این هدف حریفان خود را آنالیز کرده و همیشه آنها را زیر نظر دارم.

فرنگی کار 130 کیلویی کشورمان در مورد حضور مربیان سازنده در تیم ملی گفت: مربیان سازنده از کودکی برای کشتی کشتی گیر خود زحمت کشیدند تا به اینجا برسند اگر با کشتی گیران خود به مسابقات جهانی بروند بسیار خوب است چون در روحیه آنها تاثیر دارد. اگر مربیان سازنده همراه کشتی گیران به مسابقات بروند به تجربیات خودشان هم اضافه می شود و این تجربیات را به شهرهای خود می برند و کشتی گیرانی را دوباره آماده می کنند تا از نوجوانی به بزرگسالی رسیده و برای اهتزاز پرچم کشورشان روی تشک بروند.

وی در مورد مسابقات انتخابی گفت: همه در مسابقات انتخابی را شرکت کردند با یک مسابقه نمی شود در مورد حضور یک نفر به تیم ملی تصمیم گرفت و بچرخه انتخابی می تواند خیلی مناسب باشد شاید در یک مسابقه روز یک کشتی گیر نباشد و نتواند آنگونه که شایسته است عمل کند اما چرخه انتخابی این فرصت را به کشتی گیر می دهد که خود را ثابت کند و لیاقت پوشیدن دوبنده تیم ملی را داشته باشد.

یوسفی در پایان در مورد مسابقات لیگ قرار است بعد از مسابقات جهانی نروژ برگزار شود گفت: با تیم فولادین ذوب آمل قرارداد بسته ام به امید خدا بعد از مسابقات جهانی قصد دارم که در لیگ کشتی بگیرم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 109

به "یوسفی: بهترین رنگ مدال قهرمانی جهانی را می خواهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوسفی: بهترین رنگ مدال قهرمانی جهانی را می خواهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید