کی روش 7 سال پیش مثل امروز فکر می کرد، با فدراسیون قبلی به جایی نمی رسیدیم

به گزارش مجله معلمی، پیشکسوت فوتبال گفت: اشتباه کی روش این بود که در گذشته مثل امروز فکر می کرد.

کی روش 7 سال پیش مثل امروز فکر می کرد، با فدراسیون قبلی به جایی نمی رسیدیم

مسعود معینی پیشکسوت فوتبال در برنامه مجله فوتبال گفت: جامعه ورزشی به ویژه فوتبال شرایط خاص خود را دارد. برنامه های تیم ملی را دنبال می کردم و بابت حاشیه ایجاد شده نگران بودم. من از منتقدان کی روش بودم. بزرگترین ضعف کی روش این بود که در دوره اول حضورش مثل امروز فکر می کرد خودش را می دید، ایران را نمی شناخت.

او بیان نمود: اما این بار که او را دیدم او عوض شده و محترمانه برخورد کرد. در شرایط فعلی باید حرفه ای فکر کنیم فارغ از مسائل گذشته. با شرایط قبلی فدراسیون به جایی نمی رسیدیم به هرحال الان اوضاعش معین است. تاج برای فوتبال کوشش نموده است. ما تیم خوبی هستیم اما قدرتمند نیستیم.

معینی ادامه داد: ما می خواهیم انگلیس و آمریکا را ببریم اما مشکل است. خیلی مشکل است. الان دوره بدن سازی در فوتبال به سر رسیده در کشورهای اروپایی هفته ای دوبار مسابقه می دهند در گذشته سالی پنجاه مسابقه داشتیم.

این پیشکسوت فوتبال گفت: بعضی افراد پس از این که اتفاقی افتاد انتقاد می نمایند این اشتباه است اگر راهکاری وجود دارد ارائه دهند و فدراسیون هم پذیرش داشته باشد. آمریکا آمریکای سال 1998 نیست. باید ببینیم در مدت کوتاه چقدر می توان توانمندی کسب کرد. ما باید اسکوچیچ را بهتر بدرقه می کردیم اما کی روش تجربه تر است.

معینی اضافه نمود: خبری بود که می گفت بازیکنان بعد از مسابقه، ریکاوری را زیر نظر کی روش انجام دهند، کی روش بر استفاده از لژیونر ها تاکید دارد اما باید از بازیکنان لیگ فزونی هم استفاده کند با توجه به ظرفیتی که دارند. کی روش اگر این نظر را داشته باشد احتمالا دچار چالش می گردد. بازیکنان لیگ باید کوشش نمایند هم سطح لژیونر ها باشند. کی روش در فرصت کوتاه در پی داشتن بازی تدارکاتی، شناخت و هماهنگی تیم است. اگر ساختار فوتبال را متصل می کردیم از سه جام جهانی قبل تا کنون به قدرت خوبی رسیده بودیم.

خبرنگاران ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 شهریور 1401 بروزرسانی: 30 شهریور 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 437

به "کی روش 7 سال پیش مثل امروز فکر می کرد، با فدراسیون قبلی به جایی نمی رسیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش 7 سال پیش مثل امروز فکر می کرد، با فدراسیون قبلی به جایی نمی رسیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید