نظریه مدار های عصبی که لاک پشت ها آن را اثبات کردند

به گزارش مجله معلمی، محققان دانشگاه کپنهاگ با همکارانش از مرکز پزشکی مولکولی ماکس دلبروک در برلین، به نظریه ای برای شرح چگونگی کنترل حرکت مدار های عصبی نخاعی در لاک پشت ها دست یافتند.

نظریه مدار های عصبی که لاک پشت ها آن را اثبات کردند

مارتا بگنال از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، مقاله ای به نام News & Views را در همان شماره مجله منتشر نموده است، که به تشریح کوشش های تحقیقاتی قبلی با هدف یادگیری نحوه کنترل حرکت اعصاب در ستون فقرات در حیوانات و کار محققان روی این کوشش تازه می پردازد.

تحقیقات قبلی نشان داده است که اعصاب در ستون فقرات در گروه های کوچکی قرار گرفته اند که مسئول تحریک حرکت ماهیچه ها هستند.

بعضی از گروه ها مسئول کنترل حرکتی فلکسور هستند در حالی که بعضی دیگر مسئول کنترل حرکتی اکستانسور هستند.

تصور این بوده است که کنترل بین دو گروه به جلو و عقب منتقل می گردد و امکان اعمالی مانند راه رفتن را فراهم می نماید. در این کوشش تازه، محققان این مدل را به چالش کشیدند.

برای درک بهتر نحوه استفاده بدن از اعصاب ستون فقرات برای کنترل حرکت، محققان الکترود هایی را به ستون فقرات چندین لاک پشت آزمایشی متصل کردند تا فعالیت عصبی را در حین واکنش آزمودنی ها ثبت نمایند.

محققان دریافتند که فعالیت عصبی بین گروه هایی که مسئول کنترل فلکسور و اکستانسور هستند، منتقل نمی گردد. در عوض، آن ها دریافتند که نورون های ستون فقرات که مسئول کنترل حرکت هستند به صورت تصادفی مرتب شده اند و در زمان های مختلف فعال می شوند.

آن ها بعلاوه دریافتند که فعالیت عصبی در الگو های فعالیت دایره ای رخ می دهد.

محققان خاطرنشان می نمایند که قبلاً چنین الگو هایی در بخشی از مغز پستانداران که حرکات بازو را کنترل می نماید، دیده شده بود. آن ها دینامیک چرخشی نامگذاری شده اند.

محققان از یافته های خود برای ایجاد مدل تازهی از کنترل حرکت مدار نورون نخاعی استفاده کردند. مدل آن ها نورون هایی را نشان می دهد که به طور تصادفی قرار گرفته اند و به هم متصل هستند، اما به گونه ای که امکان کنترل نورونی دایره ای حرکات موزون ماهیچه ای مانند آنچه در راه رفتن استفاده می گردد، ارائه می دهد.

با آنالیز محققان این مطالعه در Nature منتشر شده است.

منبع: سایت مدیکال اکسپرس

خبرنگاران علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 449

به "نظریه مدار های عصبی که لاک پشت ها آن را اثبات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظریه مدار های عصبی که لاک پشت ها آن را اثبات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید