نظارت جدی بر بودجه عمرانی، لازمه تحقق توسعه شهری است

به گزارش مجله معلمی، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز بر نظارت جدی بودجه عمرانی تبریز تاکید کرد.

نظارت جدی بر بودجه عمرانی، لازمه تحقق توسعه شهری است

علی نوای باغبان در هفدهمین جلسه کمیسیون اظهار کرد: هر چقدر در کمیسیون، زوایای ریز و درشت بودجه مورد بررسی قرار گیرد به سمت و سوی شفاف سازی پیش خواهیم رفت و با نظارت دقیق، آمار و ارقام دقیق نیز بدست می آید.

باغبان اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده و با شفاف سازی و پیگیری ها در این کمیسیون، امیدواریم شاهد نتیجه های مثبت در این راستا باشیم.

وی اضافه کرد: ما از تعرفه عوارض محلی در خصوص اوراق مشارکت که برای امسال تعیین شده، استفاده نکردیم و لازم است که شهرداری در این راستا ورود کند تا جلوی حذف اوراق مشارکت گرفته گردد چرا که در غیر این صورت، درصدی از بودجه در منابع به خطر می افتد.

باغبان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با تغییرهای کاربری بیان نمود: علت از بین رفتن باغات تبریز در طول 40سال اخیر، تغییر کاربری بوده که اکنون به اتوبان، مسکن و ... تبدیل شده است در حالیکه ما مسئول هستیم تا سرانه های عمومی در سطح شهر را افزایش داده و نسبت به تغییر کاربری اقداماتی ترتیب دهیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: درآمد و هزینه ها باید در منطقه ها به صورت جدی پیگیری گردد، چرا که عمده ترین درآمدها در شهرداری های منطقه ها است.

شهرام دبیری، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز هم در ادامه این جلسه گفت: کل درآمد پایدار ما حدودا برابر با یک چهارم هزینه ها است و این نشان می دهد که ما در هزینه های جاری با کمبود روبرو خواهیم شد.

دبیری در ادامه اضافه کرد: یکی از علل عمده عدم پیشرفت پروژه های عمرانی به بودجه برمی گردد که در صورت تحقق نیافتن و پشتیبانی نشدن منجر به مسکوت ماندن پروژه ها می گردد.

در ادامه این جلسه لایحه الزام شهرداری تبریز به حمایت از جانبازان، معلولان و افراد کم توان و ارائه خدمات رفاهی، فرهنگی و آموزشی به آنان بر اساس رویکرد رعایت استانداردهای لازم برای زندگی مورد بررسی قرار گرفت. این لایحه پیش تر در سی امین جلسه علنی شورای شهر از طریق سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز ارائه شده بود.

یاسین بجانی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص بیان نمود: بر اساس آمار بنیاد شهید شهرستان تبریز، حدود 5 هزار نفر از جمعیت شهر تبریز را جانبازان سرافراز تشکیل داده اند، همچنین بر اساس آمار سازمان بهزیستی استان، حدود 55 هزار نفر از جمعیت شهر تبریز نیز واجد نوعی از معلولیت و آسیب دیدگی بوده و در شرایط ناشی از کم توانی جسمی یا ذهنی زندگی می کنند که باید برای رفاه آنها اقداماتی ترتیب داده گردد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، بجانی اضافه کرد: سالانه باید 30 درصد معابر و اماکن برای این قشر مناسب سازی و بهسازی شوند، اگر ما به صورت جدی سالانه 10تا20درصد در راستای بهسازی گام برداریم، می توانیم در چهارسال آینده اقدامات ثمره داری در این راستا ببینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 232

به "نظارت جدی بر بودجه عمرانی، لازمه تحقق توسعه شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت جدی بر بودجه عمرانی، لازمه تحقق توسعه شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید