نتایج پذیرش در رشته های بدون کنکور سال 1400 اعلام شد

به گزارش مجله معلمی، اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری نوبت بهمن ماه سال 1400 اعلام شد.

نتایج پذیرش در رشته های بدون کنکور سال 1400 اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، اسامی پذیرفته شدگان در کدرشته محل های اعلام شده از سوی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مرحله پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی سراسری نوبت بهمن ماه سال 1400 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

همه پذیرفته شدگان نهایی لازم است برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام و مدارک مورد نیاز (مطابق مدارک اعلام شده در اطلاعیه 3 مهر 1400 مربوط به اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 1400) مندرج در سایت سازمان سنجش از روز چهارشنبه 22 دی ماه 1400 به سایت اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

همه پذیرفته شدگان باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400 دارای مدرک دیپلم نظام قدیم آموزش ماز طریقه، پیش دانشگاهی نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی، دیپلم نظام آموزشی تازه (نظام آموزشی 3-3-6) و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند. در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

همه پذیرفته شدگان باید در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خویش اقدام کنند. عدم ثبت نام در زمان مقرر به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

پذیرفته شدگانی که قبلاً در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند، مطابق ضوابط قبولی قبلی آنان لغو شده و باید منحصراً در رشته قبولی تازه به تحصیل بپردازند.

این دسته از متقاضیان لازم نیست از محل قبولی قبلی خود انصراف دهند، بلکه با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و از طریق موسسه محل قبولی مندرج در این اطلاعیه، مدارک ثبت نامی افراد از محل قبولی قبلی آنان درخواست می شود.

پذیرفته شدگان مرد لازم است با توجه به بند مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه 9 دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه سراسری سال 1400 واجد شرایط لازم بوده و گواهی مربوط به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند.

نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت نامی ارسالی به تمامی دانشگاه ها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون سراسری سال 1400 ابلاغ شده است تا از پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف متقاضیان به این سازمان باشد) هستند، صرفاً ثبت نام موقت و مشروط به عمل آید، لذا ضرورت دارد این دسته از پذیرفته شدگان به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و مدارک لازم را به آنجا ارائه کنند تا ثبت نام موقت از آنان به عمل آمده و بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد.

متقاضیانی که دارای مغایرت معدل هستند باید شرایط نهایی خود را تا خاتمه اسفند ماه سال جاری از دانشگاه محل قبولی پیگیری کرده و از مراجعه به سازمان سنجش جداً خودداری کنند.

در هر مرحله از پذیرش (ثبت نام، پذیرش دانشجو و یا هنگام تحصیل)، چنانچه مشخص شود که متقاضی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نیست، قبولی وی لغو و طبق مقررات با ایشان رفتار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 340

به "نتایج پذیرش در رشته های بدون کنکور سال 1400 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج پذیرش در رشته های بدون کنکور سال 1400 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید