امینی: 78 درصد دانش آموزان، کتاب های درسی خود را ثبت سفارش نموده اند

به گزارش مجله معلمی، مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان کرد: 78 درصد دانش آموزان پایه های میانی سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir ثبت کرده اند.

امینی: 78 درصد دانش آموزان، کتاب های درسی خود را ثبت سفارش نموده اند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، احمدرضا امینی گفت: مطابق شیوه نامه سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1402 ـ 1401، ثبت سفارش فردی و گروهی کتاب های آمادگی تکمیلی برای پیش دبستانی استثنایی، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه (عادی و استثنایی)، پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه شاخه های نظری و فنی وحرفه ای و کاردانش (عادی و استثنایی) از 28 فروردین 1401 آغاز شده و تا 21 خرداد 1401 ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از ابتدای آغاز فعالیت سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی تا کنون 83 درصد دانش آموزان دوره آموزش ابتدایی، 71 درصد دوره اول متوسطه، 76 درصد دوره دوم متوسطه شاخه نظری، 72 درصد دوره دوم متوسطه شاخه فنی وحرفه ای و 64 درصد دوره دوم متوسطه شاخه کاردانش و 81 درصد استثنایی و در مجموع به طور میانگین 78 درصد دانش آموزان پایه های میانی سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کرده اند.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تأکید کرد: با توجه به فرصت به جای مانده تا 21 خرداد، انتظار می رود خانواده ها و مدیران محترم مدارس برای پیگیری و ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان اقدام کنند.

شایان ذکر است ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1402 - 1401 تنها به وسیله سامانه irtextbook.com یا irtextbook.ir انجام می گردد و از 28 فروردین آغاز شده و تا 21 خردادماه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 387

به "امینی: 78 درصد دانش آموزان، کتاب های درسی خود را ثبت سفارش نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امینی: 78 درصد دانش آموزان، کتاب های درسی خود را ثبت سفارش نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید