حمایت دروازه بان استقلالی از اسکوچیچ

به گزارش مجله معلمی، پرویز برومند در خصوص مباحث مطرح شده نسبت به ادامه همکاری دراگان اسکوچیچ با تیم ملی کشورمان در شرایطی که فدراسیون فوتبال برای تامین امکانات و برگزاری ملاقات های محبت آمیز تیم ملی عملکرد خوبی نداشته است، گفت: در این مورد جامع صحبت می کنم. باید دید تیم ملی در کشور ما چه اهمیتی دارد که بخواهیم در خصوص اسکوچیچ صحبت کنیم. چه ابزاری را برای اسکوچیچ فراهم کردند تا از او انتظار خاصی داشته باشند. متاسفانه در مملکت ما نسبت به تیم ملی بی تفاوتی و بی اهمیتی رخ می دهد که این موضوع جای نگرانی و تاسف برای آینده فوتبال کشورمان دارد.

حمایت دروازه بان استقلالی از اسکوچیچ

وی اضافه کرد: امروز شنیدم در جام جهانی 2026 سهمیه آسیا 8 تیم شده است. دیگر صعود به این رقابت ها اهمیت خاصی ندارد بلکه مهم نتیجه گیری در آن است. به جز بازیکن، چه ابزاری را در اختیار اسکوچیچ قرار داده ایم که بخواهیم از او انتظار داشته باشیم. اصلا از وی چه انتظاری می توان داشت؟ این مربی فقط انتظار دارد بازیکنان در اختیارش باشند تا بتواند اردوی خوبی را در برترین شرایط آب و هوایی در یکی از کشور های اروپایی برگزار کند. در این مورد چه کاری برای وی انجام دادیم؟ آیا انتظاراتش را برآورده کردیم.

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: در جام جهانی 98 عضوی از تیم ملی بودم. از آن مسابقات یک تجربه خیلی سنگین داریم که هیچ وقت از یادم نمی رود. فدراسیون فوتبال در بدترین شرایط تومیسلاو ایویچ را تغییر داد. در شرایطی که تیم ملی با راهنمایی این مربی می توانست به مراحل بالاتر و حتی مرحله سوم جام جهانی صعود کند، اما در یک تصمیم اشتباه در بدترین شرایط ایویچ را تغییر دادیم و در نهایت هیچ اتفاق خاصی برای تیم ملی نیفتاد. با تمام شایستگی که داشتیم، نتوانستیم از مرحله گروهی جام جهانی هم بالا بیاییم.

برومند ادامه داد: البته از لحاظ فنی اسکوچیچ را با ایویچ مقایسه نمی کنم، زیرا اگر ایویچ از صد در صد 80 باشد، اسکوچیچ 20 هم نیست. شرایط فعلی تیم ملی و بازیکنانش مرا به نوعی به یاد جام جهانی 98 می اندازد. تیم بسیار خوب و باکیفیتی داریم، اما با وجود شایسته بودن با توجه به شرایطی که برای تیم ملی رقم خورده است، خیلی سخت است از مرحله گروهی بالا بیاییم.

وی در مورد اینکه با این تفاسیر آیا در مقطع فعلی مخالف جدایی اسکوچیچ از تیم ملی است، شرح داد: درست نیست در شرایط فعلی این مربی را تغییر داد و این کار به هیچ وجه مقدور نیست مگر آنکه از یک مربی ایرانی خیلی خوب به جای وی استفاده کنیم. به نظر من مربی خارجی خوب برای فوتبال پایه کشورمان کارآمد است. باید قرارداد بلندمدتی با وی ببندیم تا با تیم های پایه ما کار کند، مانند اقدامی که ژاپنی ها در جام جهانی 1998 انجام دادند و این حرکت سبب شد فوتبال این کشور از این رو به آن رو گردد.

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد شانس تیم ملی برای صعود از مرحله گروهی با شرایط فعلی پاسخ داد: فیفادی خرداد را از دست دادیم، اما به عنوان دروازه بان سابق تیم ملی که سرباز این کشور بودم، افتخار داشتم پرچم تیم ملی را بالا نگه دارم و به این تیم و کشورم خدمت کردم خواهش می کنم برای فیفادی بعدی به فکر باشند تا بتوانیم بازی های خوبی برگزار کنیم. هرچند الان هم دیر شده است و باید از روزی که به جام جهانی صعود کردیم، به فکر برنامه ریزی جهت حضور قدرتمند در این رقابت ها بودیم، اما امیدوارم به شکلی عمل نمایند که دیگر فیفادی پیش رو را از دست ندهیم.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 392

به "حمایت دروازه بان استقلالی از اسکوچیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دروازه بان استقلالی از اسکوچیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید