تکنیک های ساده برای برطرف سریع استرس

به گزارش مجله معلمی، نفس شما ابزاری قدرتمند برای رهایی از استرس و احساس اضطراب کمتر است. بعضی از تمرینات تنفسی ساده می توانند تغییرات مثبت و بزرگی در زندگی شما ایجاد نمایند. برای بسیاری از ما استرس همراه با سردرد و خستگی است که در سرانجام یک روز پر استرس احساس می کنیم. نکات مهم برای موفقیت در کار و زندگی وجود دارد که یکی از آنها برطرف سریع استرس است که برای برطرف آن باید به تکنیک های زیر توجه کنید.

تکنیک های ساده برای برطرف سریع استرس

روش های برطرف سریع استرس

برای برطرف سریع استرس، باید نقاط آرامش طبیعی بدن را فعال کنید. این کار را با تمرینات تمدد اعصاب مانند تنفس عمیق، مدیتیشن، تمرینات ریتمیک و یوگا انجام دهید. تطبیق این فعالیت ها با زندگی شما می تواند به کاهش استرس روزانه، افزایش انرژی و خلق و خوی شما و بهبود سلامت روحی و جسمی شما یاری کند. بسیاری از تمرینات آرامش بخش فقط چند دقیقه طول می کشد. اگر زمان بیشتری دارید، با انجام آن به مدت 10 دقیقه یا بیشتر از حداکثر استفاده بهره مند شوید.

نفس عمیق

بیشتر مردم در قفسه سینه خود نفس های کوتاه و کم عمق می کشند. این امر می تواند باعث ایجاد احساس اضطراب و کاهش انرژی شما شود. با این تکنیک، یاد خواهید گرفت که چگونه نفس های عمیق تر بکشید و بر دیافراگم خود تسلط داشته باشید. اول از همه، شما باید استراحت کنید. به پشت یا روی زمین دراز کشیده و یک بالش زیر سر خود قرار دهید. سپس باید به وسیله بینی نفس بکشید.

برای برطرف سریع استرس، باید خودتان را پر از هوا کنید. یک دست را روی شکم و دست دیگر را روی سینه قرار دهید. در حین دم، احساس کنید شکمتان بالا می رود. هنگام بازدم، شکم شما باید به سمت داخل کشیده شود. دست روی شکم باید بیشتر از دست روی سینه حرکت کند. سه نفس عمیق دیگر بکشید. سایت مجله چی یکی از برترین پورتال های جامع دانستنی های زندگی می باشد.

تمرکز روی نفس

همانطور که عمیق نفس می کشید، از یک تصویر و کلمه در فکر خود یا چیزی که دوست دارید بهره ببرید تا به شما یاری کند آرامش بیشتری داشته باشید. اگر چشمان شما باز است، آنها را ببندید. چند نفس عمیق و طولانی بکشید. در حین انجام این کار، تصور کنید که هوا مملو از حس آرامش است.

برای برطرف سریع استرس، هنگام دم، جمله من با آرامش و شادی نفس می کشم و هنگام بازدم جمله استرس و تنش را آزاد می کنم را در فکر خود داشته باشید، این عمل را 10 تا 20 دقیقه ادامه دهید.

آرامش عضلانی

در این تکنیک هدف از بین بردن تنش یک گروه عضلانی است. عمل آرام سازی عضلانی به شما یاری می نماید تا از نظر جسمی و فکری آرام شوید. ابتدا به راحتی روی زمین دراز بکشید. چند نفس عمیق بکشید تا آرام شوید. ماهیچه های پای خود را منقبض کنید. در حین بازدم، تنش را در پاهای خود رها سازید.

در حین دم، ماهیچه های ساق پا را بکشید. با بازدم این تنش را رها کنید. بدن خود را بالا بیاورید. هر گروه عضلانی را منقبض نمایید. این تکنیکی است که پاها، شکم، قفسه سینه، انگشتان، بازوها، شانه ها، گردن و صورت شما را درگیر نموده و موجب برطرف سریع استرس می شود.

ماساژ

ماساژ می تواند به برطرف سریع استرس، تسکین درد و کاهش تنش عضلانی یاری کند. چیزی که ممکن است از آن مطلع نباشید این واقعیت است که می توانید بسیاری از موارد مشابه را در خانه تجربه کنید. در انتها یک روز پرمشغله یا قبل از خواب، چند لحظه را به ماساژ خود اختصاص دهید تا به شما یاری کند آرامش خود را به دست آورید. برای افزایش آرامش، می توانید از روغن معطر و لوسیون معطر استفاده نمایید.

خنده درمانی

وقتی می خندید، احساس اضطراب از بین می رود. عمل خندیدن برای سلامتی شما مفید است و بعلاوه به برطرف سریع استرس یاری می نماید. خندیدن اثرات مثبت زیر را بر بدن دارد؛

  • اکسیژن بیشتری را به بدن و اندام های شما می رساند؛
  • استرس را از بین برده و آرامش می بخشد؛
  • ماهیچه های شما را شل می نماید و تنش را از بین می برد؛
  • در دراز مدت، خنده می تواند به بهبود سیستم ایمنی و خلق و خوی شما یاری کند.

کلاس های یوگا

یوگا به روشی محبوب برای کاهش استرس و ورزش تمدد اعصاب در میان تمام گروه های سنی تبدیل شده است. اگرچه سبک های یوگا متفاوت بوده، اما بسیاری از آنها یک هدف مشترک دارند؛ ایجاد آرامش برای بدن و فکر و برطرف سریع استرس. برای کسب راهکارهای دیگر می توانید از مطالب خواندی مجله چی بازدید نمایید.

منبع: اتاق
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 516

به "تکنیک های ساده برای برطرف سریع استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنیک های ساده برای برطرف سریع استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید