تاکید وزرای گروه 20 بر حمایت خود از کار شایسته در حوزه صنایع دستی و فرهنگی کشورهای عضو

به گزارش مجله معلمی، ایلنا/ براساس اخبار منتشر شده، تاکید وزرای گروه 20 بر حمایت خود از کار شایسته در حوزه صنایع دستی و فرهنگی کشورهای عضو صورت پذیرفت.

تاکید وزرای گروه 20 بر حمایت خود از کار شایسته در حوزه صنایع دستی و فرهنگی کشورهای عضو

وزرای گروه 20 بر حمایت خود از کار شایسته در صنایع دستی و فرهنگی کشورهای عضو، آموزش مهارت، تامین اجتماعی موثر و ایجاد کانالهای مذاکره در این حوزه تاکید کردند.

سازمان جهانی کار (ILO) از قطعنامه وزیران فرهنگ گروه 20 در خصوص صنایع دستی و توسعه پایدار در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی استقبال نموده و خواهان ادغام اهداف کار شایسته این نهاد بین المللی با اهداف سازمان جهانی کار در حوزه سیاستهای فرهنگی شده است.

ساتوشی ساساکی، معاون دفتر کشوری ILO در هند در سخنرانی در این نشست از حمایت وزیران از سیاستهایی که کار شایسته و رشد و توسعه فراگیر در بخشهای فرهنگی و خلاق را ترویج می نمایند، قدردانی کرد.

اقدامات مورد تاکید وزیران در سند قطع نامه اعضای این نهاد بین المللی مرتبط با بیست کشور صنعتی جهان شامل درخواست برای همکاری و گفتگوی قوی تر در راستای تحقق استانداردهای بین المللی کار، توسعه نظام پرداخت دستمزد مکفی و تامین اجتماعی جامع در این بخش و بعلاوه گذر از اقتصاد غیررسمی و زیرزمینی در حوزه صنایع دستی بوده است.

ساساکی گفت: ILO کاملا از درخواست تقویت همکاری در جهت پیشبرد ملاحظات اخلاقی، قانونی و فنی برای استقرار یک فرهنگ تازه در یک محیط کار، ایجاد توسعه فضای دیجیتالی عادلانه برای عرضه محصولات، رسیدگی به مسائل مربوط به ثبت از مالکیت معنوی آثار و محصولات فرهنگی و صنایع دستی، شفافیت و حق رضایت برای استفاده و فروش حمایت می نماید.

سند قطعنامه انتهای نشست بعلاوه خواهان سرمایه گذاری بیشتر در آموزش مهارتها، کمکهای فنی و یادگیری مادام العمر (بویژه برای زنان، جوانان، گروه های به حاشیه رانده شده و آسیب پذیر) شد. این سازمان مجدداً بر تعهد به چند جانبه گرایی در حوزه سیاست گذاری تأکید و بر نقش فرهنگ به عنوان توانمندساز و محرک توسعه پایدار و در حمایت از تاب آوری و بازسازی اقتصادها و جوامع پافشاری کرد.

این نشست در انتها هفته گذشته با حمایت سازمان جهانی کار، یونسکو و گروه بیست برگزار گردیده و پایان یافت. هندوستان در امسال میلادی ریاست دوره فعلی جی بیست را داراست و این اجلاس نیز در دهلی نو مرکز این کشور برگزار گردید.

منبع: همگردی
انتشار: 11 شهریور 1402 بروزرسانی: 11 شهریور 1402 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 583

به "تاکید وزرای گروه 20 بر حمایت خود از کار شایسته در حوزه صنایع دستی و فرهنگی کشورهای عضو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزرای گروه 20 بر حمایت خود از کار شایسته در حوزه صنایع دستی و فرهنگی کشورهای عضو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید