افراد 18 سال به بالا برای تزریق واکسن کرونا اقدام نمایند

به گزارش مجله معلمی، خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان از تغییر محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در استان از 30 سال به 18 سال اطلاع داد.

افراد 18 سال به بالا برای تزریق واکسن کرونا اقدام نمایند

سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد آخرین شرایط بیماری ادامه پیدا کرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه در بیشتر نقاط کشور و به ویژه در لرستان شرایط بیماری فرایند کاهشی و مطلوب را طی می نماید و شاهد کاهش در تعداد بستری ها و مرگ بر اثر بیماری هستیم.

وی توضیح داد: این کاهش به هیچ وجه به منزله نادیده گرفتن دستورالعمل های بهداشتی نیست و رعایت پروتکل ها کما فی السابق برقرار است.

استاندار لرستان اعلام کرد: در کنار فرایند کاهشی مبتلایان به بیماری، شاهد افزایش واکسیناسیون در استان هم هستیم که امیدواریم این موضوع منجر به عادی انگاری شرایط و در نتیجه کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه نگردد زیرا تجربه ثابت نموده کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی منجر به بازگشت شرایط و افزایش فرایند ابتلا خواهد شد.

خادمی افزود: استان در شرایط کنونی از شرایط قرمز کرونا خارج و وارد شرایط نارنجی شده است که بر اساس پیش بینی ها امیدواریم هفته آینده شرایط از این هم بهتر گردد.

وی اعلام کرد: بنا بر تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، از امروز محدودیت سنی تزریق واکسن از 30 سال به 18 سال تغییر خواهد یافت و همه افراد بالاتر از 18 سال می توانند به منظور تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

استاندار لرستان با اعلام اینکه در رابطه با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، اضافه نمود: در جلسه امروز ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد، ضمن تصمیم گیری موردی برای هر مدرسه در سطح استان، مدارس روستایی با کمتر از 15 دانش آموز با رعایت تمامی جوانب به لحاظ فضا، نکات بهداشتی و دستورالعمل های ستاد به صورت حضوری بازگشایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 98

به "افراد 18 سال به بالا برای تزریق واکسن کرونا اقدام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد 18 سال به بالا برای تزریق واکسن کرونا اقدام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید