دانش آموزان با تزریق واکسن، درس جبران زحمت می دهند، تنوع واکسن های موجود در سبد خراسان جنوبی

به گزارش مجله معلمی، این روزها دانش آموزان هم به گروه های سنی واجد شرایط برای تزریق واکسن کرونا اضافه شده اند و حضور آن ها در مراکز واکسیناسیون چشمگیر است.

دانش آموزان با تزریق واکسن، درس جبران زحمت می دهند، تنوع واکسن های موجود در سبد خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از بیرجند، فرایند واکسیناسیون کرونا در خراسان جنوبی مانند چند روز قبل با سرعت در حال اجرا است و هر روز تعداد زیادی از مردم برای تزریق واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه می نمایند.

با اینکه دیروز در تقویم رسمی کشور تعطیل رسمی بود، مراکز واکسیناسیون کرونا فعالیت داشتند و مردم هم برای دریافت واکسن آمده بودند.

فراهم بودن انواع مختلف واکسن در مراکز تجمیعی واکسیناسیون باعث شده تا افراد واجد شرایط، واکسن انتخابی خود را دریافت نمایند و کمبودی در زمینه تعداد واکسن وجود ندارد.

یکی از دانش آموزان بیرجندی که قصد تزریق واکسن را داشت گفت: دلم برای مدرسه تنگ شده است و آمده ام تا واکسن بزنم و در وقت حضوری شدن مدارس به کلاس درس بروم.

او اضافه کرد: دانش آموزان هم جزو مردم هستند و باید به امر واکسیناسیون کرونا که یک وظیفه عمومی است پایبند باشند و خود را در برابر ویروس کرونا ایمن نمایند.

این دانش آموز بیرجندی ضمن اشاره به این نکته که حضوری شدن کلاس ها با انجام واکسیناسیون کرونا می تواند بازدهی بیشتری نسبت به آموزش های مجازی داشته باشد، اعلام کرد: به دوستانم هم در گروه های درسی سفارش نموده ام تا واکسن خود را تزریق نمایند.

او اسم کرد: آن گونه که من دیدم مسئله ای در تعداد و نوع واکسن کرونا نداریم و هر فردی می تواند واکسن مورد نظر خود را انتخاب کند تا تزریق انجام گردد.

این دانش آموز ادامه داد: نوجوانان ما این نکته را در نظر بگیرند که تزریق واکسن کرونا می تواند گامی بزرگ در جهت ریشه کن کردن کرونا باشد و ثمرات دیگری هم خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

  • ورود 43 هزار دُز واکسن کرونا به خراسان جنوبی

او اظهار کرد: خیلی از دانش آموزان پدر و مادر پرستار یا پزشک دارند و آن ها باید به سایر دوستان خود گوشزد نمایند که در زمان شیوع کرونا، پرستاران و پزشکان چقدر سختی کشیده اند تا بیماری را مهار نمایند و حالا وظیفه ماست که با واکسن زدن، زحمات آن ها را جبران کنیم.

این دانش آموز گفت: از این مسئله هم نباید غافل باشیم که رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنار تزریق واکسن، نابودی کرونا را تضمین می نماید.

موجود بودن انواع واکسن ها در خراسان جنوبی

پس از تبادل نظر با این دانش آموز بیرجندی، به سراغ تزریق نمایندگان واکسن رفتیم تا از موجودی واکسن ها و انواع آن ها آگاه شویم.

یکی از مسئولین مرکز واکسیناسیون گفت: در این مرکز واکسن های سینوفارم و برکت موجود است و مسئله ای در تعداد آن ها وجود ندارد.

او اضافه کرد: در سایر مراکز که اخبار آن ها به ما رسیده است، واکسن های آسترازنکا و اسپوتنیک هم موجود است و مردم هر کدام از واکسن ها را که بخواهند، می توانند انتخاب نمایند تا تزریق برای آن ها صورت گیرد.

این مسئول مرکز واکسیناسیون توضیح داد: استقبال مردم و علی الخصوص دانش آموزان که خود را برای حضور در کلاس های درس آماده می نمایند از واکسن های کرونا خوب بوده و فرایند واکسیناسیون با قدرت ادامه دارد.

شناسایی 58 بیمار نو مبتلا به کرونا

اما ادامه دار بودن فرایند واکسیناسیون کرونا در خراسان جنوبی باعث شده تا آمارهای کرونایی استان هم فرایند کاهشی به خود بگیرد.

مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته 228 آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا 58 بیمار نو شامل 15 بستری و 43 مورد سرپایی شناسایی شدند.

او اضافه کرد: در حال حاضر 158 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های خراسان جنوبی بستری هستند که 73 نفر از آن ها کرونا مثبت اند.

او ادامه داد: تا به امروز 30 هزار و 466 بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی به سر می برند.

بعلاوه 408 هزار و 75 نفر تا به امروز دُز اول واکسن و 194 هزار و 231 نفر دُز دوم واکسن کرونا را در استان تزریق نموده اند.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 129

به "دانش آموزان با تزریق واکسن، درس جبران زحمت می دهند، تنوع واکسن های موجود در سبد خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان با تزریق واکسن، درس جبران زحمت می دهند، تنوع واکسن های موجود در سبد خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید