کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد، آمریکا: تهدید فوری وجود ندارد

به گزارش مجله معلمی، خبرگزاری خبرنگاران- در پی شلیک موشکی نو کره شمالی، ارتش آمریکا اظهار داشت هیچ نوع تهدید فوری از جانب پرتاب موشکی کره شمالی به وجود نیامده است.

کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد، آمریکا: تهدید فوری وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، فرماندهی ایالات متحده در هند - اقیانوسیه در بیانیه ای به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما از پرتاب موشک مطلع هستیم و در حال رایزنی نزدیک با متحدان و شرکای خود هستیم. در حالی که ما ارزیابی کرده ایم که این رویداد تهدیدی فوری برای پرسنل یا قلمرو ایالات متحده یا متحدان ما نیست، این پرتاب موشک، تاثیر بی ثبات کننده برنامه سلاح های غیرقانونی کره شاقتصادی را برجسته می کند.

در این بیانیه آمده است: تعهد آمریکا به دفاع از جمهوری کره و ژاپن همچنان راسخ به جای مانده است.

امروز (سه شنبه) رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شاقتصادی دست کم یک پرتابه نامشخص به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است. یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن به خبرنگاران گفت که این موشک پیونگ یانگ احتمالا از نوع بالستیک بوده است. خبرگزاری کیودو ژاپن هم گزارش داد که این موشک در نزدیکی منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده است.

توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه ژاپن هم گفت که اقدامات پیونگ یانگ تهدیدی جدی برای صلح و امنیت برای این کشور و کل جامعه بین المللی است.

موتگی به خبرنگاران گفت: امروز ، حدود ساعت 06:20 صبح ، کره شاقتصادی یک پرتابه که می تواند یک موشک بالستیک باشد ، پرتاب کرد. پرتاب از خاک این کشور در جهت شرقی انجام شد. جزئیات پرتاب در حال حاضر در حال تجزیه و تحلیل است. اقدامات اخیر کره شاقتصادی از جمله پرتاب های مکرر موشک های بالستیک و دیگر موشک ها تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه و ژاپن است و همچنین تهدیدی جدی برای کل جامعه بین المللی است.

همچنین ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد، این موشک از یک منطقه در سمت شرقی کره شاقتصادی در حدود ساعت 6:40 صبح شلیک شده است. خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که مقام های اطلاعاتی در سئول و واشنگتن در حال ارزیابی این پرتاب برای استخراج اطلاعات بیشتر هستند. جزئیات بیشتری هنوز در دسترس نیست.

در همین حال مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز به تیم امنیت ملی خود دستور داد تا بررسی جامعی از اهداف پشت پرده کره شاقتصادی در اجرای این پرتاب موشکی و بیانیه هایی که چند روز پیش در رابطه با روابط بین دو کره منتشر شد، به عمل آورند. دستور او در پی دریافت گزارشی از نتیجه جلسه اضطراری شورای امنیت ملی کره جنوبی صادر شد.

مون جائه-این به بیانیه هایی اشاره دارد که کیم یو-جونگ، خواهر رهبر کره شاقتصادی مرتبا منتشر می کند و در آنها به بررسی سرانجام رسمی جنگ کره (1950 - 1953) و برگزاری مذاکرات با سئول در صورت احیای اعتماد متقابل اشاره دارد. در همین حال شورای امنیت کره جنوبی با ابراز تاسف از این موشک پراکنی همسایه شاقتصادی، گفت این اقدامات در وضعیتی صورت می گیرد که ایجاد ثبات در شرایط امنیتی شبه جزیره کره بسیار حائز اهمیت است.

شورای امنیت ملی کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: اعضای کمیته دائمی شورای امنیت ملی کره از نزدیک پرتاب موشک از طریق کره شاقتصادی و انگیزه را مشاهده کردند و با ابراز پشیمانی از پرتاب در زمانی که ثبات در شبه جزیره کره از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بود ، تصمیم گرفتند که شرایط را تحت نظر بگیرند. همچنین اقدامات بیشتر کره شاقتصادی و مشورت نزدیک با کشورهای درگیر آغاز می شود.

همچنین به نظر می رسد بعد از پرتاب موشکی امروز، کره شاقتصادی یک نشست پارلمانی برگزار کرده است. رسانه دولتی پیونگ یانگ پیشتر از تشکیل جلسه مجمع عالی خلق برای بررسی قوانینی درباره آموزش جوانان و اصلاحات برنامه اقتصاد ملی و همچنین تصویب قوانینی برای توسعه شهرها و بخش ها و مسائل نهادی خبر داده بود.

انتظار می رود کره شاقتصادی نتایج این جلسه را صبح چهارشنبه اعلام کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 116

به "کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد، آمریکا: تهدید فوری وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد، آمریکا: تهدید فوری وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید