هیأت امنا و هیات مدیره نو بنیاد رودکی معرفی شدند

به گزارش مجله معلمی، تهران (پانا) - اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای یک دوره دوساله معرفی شدند.

هیأت امنا و هیات مدیره نو بنیاد رودکی معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، طبق اساسنامه مصوب بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اعضای حقوقی هیأت امنای بنیاد از 3 نفر تشکیل شده که بر این اساس محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس هیأت امنا، سید مسعود میرکاظمی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان عضو و محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر هیأت امنا معرفی شدند.

همچنین فاضل نظری و سید غلامرضا اسلامی به عنوان اعضای حقیقی هیأت امنا انتخاب شدند.

طبق اساسنامه بنیاد رودکی، دو نفر از صاحب نظران در امور فرهنگی هنری با انتخاب و حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان اعضای حقیقی هیأت امنا معرفی می شوند.

فاضل نظری، شاعر و مدرس دانشگاه است؛ وی مدیرعامل سابق کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان بوده و ریاست حوزه هنری استان تهران، ریاست مرکز موسیقی حوزه هنری، معاونت هنری حوزه هنری و عضویت در شورای عالی شعر سازمان صدا و سیما را در کارنامه دارد.

سید غلامرضا اسلامی، دیگر عضو حقیقی هیأت امنا، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است؛ وی دارای مقالات و تألیفات علمی متعدد است و سوابق فراوان پژوهشی داشته و دو دوره به عنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه تهران شناخته شده است.

در کارنامه اسلامی، سابقه حضور در شوراها و کمیسیون های مختلف علمی مشورتی، از جمله چندین کمیسیون شورای عالی انقلاب فرهنگی، کارگروه نظارت بر عملکرد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، شورای عالی پژوهش هنر، کمیته راهبردی کارگروه تحول در هنر و... به چشم می خورد.

همچنین با پیشنهاد رئیس هیأت امنا و تصویب این هیأت، محمود شالویی، سید محمود اسلامی و محمدحسین نیرومند به عنوان اعضای هیأت مدیره نو بنیاد رودکی معرفی شدند.

شالویی، علاوه بر سرپرستی معاونت امور هنری، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی است و اسلامی مسئولیت معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد.

نیرومند دیگر عضو هیأت مدیره بنیاد رودکی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت های نهم و دهم بوده و دبیری شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور را در سوابق خود دارد.

پیش از این مرتضی کاظمی، علی غیاثی ندوشن و ابوالقاسم ایرجی اعضای هیأت مدیره بنیاد رودکی را به مدت دو سال تشکیل می دادند که از زحمات دوساله این اعضا قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 210

به "هیأت امنا و هیات مدیره نو بنیاد رودکی معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأت امنا و هیات مدیره نو بنیاد رودکی معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید