هوای تهران؛ ناسالم برای همه ، طبق قانون می توان دورکاری را اجرایی کرد

به گزارش مجله معلمی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به شرایط ناسالم هوای تهران برای همه گروه ها، گفت: علی رغم اعلام استانداری مبنی بر تشکیل جلسه کمیته اضطرار، اما این کمیته تشکیل نشده و هیچ تصمیمی برای کاهش منابع انتشار و کاهش مواجهه مردم گرفته نشده است.

هوای تهران؛ ناسالم برای همه ، طبق قانون می توان دورکاری را اجرایی کرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عباس شاهسونی با اشاره به اینکه شرایط آلودگی هوا در شهر تهران بسیار ناسالم است، گفت: این شرایط به گونه ای است که سلامت آحاد مردم در خطر است و متاسفانه علی رغم اعلام شرایط اضطرار به وسیله دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که نماینده وزارت بهداشت در شهر تهران است و علی رغم اعلام استانداری مبنی بر تشکیل جلسه کمیته اضطرار، اما این کمیته تشکیل نشده و هیچ تصمیمی برای کاهش منابع انتشار و کاهش مواجهه مردم گرفته نشده است.

او تاکید نمود: با این شرایط سلامت مردم به خطر می افتد و اگر قرار است کمیته اضطراری تشکیل گردد باید با دو رویکرد باشد؛ اول کاهش مواجهه مردم و دوم کاهش ساعات کاری اداری کارکنان و یا تعطیلی و شناورسازی ساعت کاری و یا به وسیله اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل و... که شرایط وخیم تر نگردد؛ چراکه روز سه شنبه پایداری خواهیم داشت و این موضوع سبب وخیم تر شدن شرایط می گردد.

شاهسونی ادامه داد: طبق قانون اکنون می توانیم دورکاری را اجرایی کنیم. مدارس و دانشگاه ها تا حدی باز هستند و می توان کلاس ها را مجازی برگزار کرد تا اینکه مقدار آلاینده ها کم گردد. متاسفانه تا به امروز هیچ اقدام مثبتی انجام نشده است.

او ادامه داد: شرایط تهران در کل ناسالم برای تمام گروه ها است. بعلاوه شرایط ایستگاه علم و صنعت در شرایط بسیار ناسالم بوده و چندین ایستگاه دیگر هم نزدیک به چنین شرایطی هستند. ایستگاه های سوهانک، منطقه یک، منطقه 15 و پارک شکوفه در مرز ناسالم قرار دارند و این در حالی است که روز سه شنبه پایداری هم خواهیم داشت و این آلاینده ها تجمیع شده و شرایط را بدتر می نمایند.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، اظهار کرد: در این شرایط افزایش قابل توجه بیماری های قلبی و ریوی در جامعه را خواهیم داشت و بعلاوه افزایش مرگ زودرس این بیماران و سالمندان و افزایش قابل توجه علائم بیماری های تنفسی در کل جمعیت را خواهیم داشت. در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی، سالمندان و بچه ها باید از هرگونه فعالیت فیزیکی خودداری نموده و سایرین هم باید فعالیت فیزیکی خود را در بیرون از منزل کاهش دهند و تا حد امکان کار های غیرضروری را به زمان های دیگر موکول نمایند.

او تاکید نمود: طبق دستورالعمل شرایط اضطرار باید برگزاری مسابقات ورزشی لغو می شد و اکنون با وجود اینکه شرایط هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها است جای تعجب دارد که چگونه اجازه برگزاری مسابقات ورزشی در تهران صادر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 250

به "هوای تهران؛ ناسالم برای همه ، طبق قانون می توان دورکاری را اجرایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران؛ ناسالم برای همه ، طبق قانون می توان دورکاری را اجرایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید