هشدار روسیه به اروپا با برگزاری رزمایش بزرگ در کالینینگراد

به گزارش مجله معلمی، وزارت دفاع روسیه با برگزاری رزمایشی در منطقه مهم کالینینگراد به بعضی کشورهای اروپایی هشدار داد.

هشدار روسیه به اروپا با برگزاری رزمایش بزرگ در کالینینگراد

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه روز شنبه از برگزاری یک رزمایش در منطقه کالینینگراد اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت دفاع روسیه چند روز پس ازهشدار یک مقام ارشد روسیه به کشورهای اروپایی نسبت به هرگونه اقدام احتمالی علیه کالینینگراد، روز شنبه یک رزمایش بزرگ در کالینینگراد با مشارکت نیروهای روس برگزار گردید.

فرماندهی ناوگان بالتیک روسیه خاطرنشان کرد که بیش از 1000 نیروی نظامی و بیش از 60 یگان مجهز به تجهیزات نظامی در این رزمایش شرکت داشتند.

بر اساس این گزارش 20 فروند جنگنده سوخو-27 و بمب افکن سوخو-24 پروازهای برنامه ریزی شده را در طول شب انجام دادند و حملات شبیه سازی شده را به اهداف هوایی و زمینی، پست های فرماندهی و تجهیزات نظامی در کالینینگراد برگزار کردند.

آلکساندر گروشکو معاون وزارت امور خارجه روسیه چهارشنبه گذشته به کشورهای اروپایی نسبت به هرگونه اقدام احتمالی علیه منطقه کالینینگراد روسیه هشدار داد و گفت: این بازی با آتش است.

استقرار انواع سامانه های موشکی روسیه از جمله سامانه موشک زمین به هوای اس-400 و سامانه موشکی اسکندر در کالینینگراد روسیه موجب نگرانی ناتو است. این منطقه از زمان شروع جنگ سرد محل سرفرماندهی ناوگان بالتیک اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده و دارای اهمیت راهبردی است. کالینینگراد درمنطقه بالتیک بین کشورهای لیتوانی و لهستان واقع شده است.

هواپیماهای تجسسی آمریکا و انگلیس بارها مبادرت به پرواز در اطراف کالینینگراد نموده اند. چندی قبل یک هواپیمای جاسوسی آرسی-135 انگلیس نزدیک مرز روسیه و کالینینگراد پرواز کرد.

این پروازها بخشی از فعالیت های جمع آوری اطلاعات هستند و روسیه از این پروازها آگاه است. آر سی-135 یک هواپیمای مخصوص نظارت الکترونیکی است که می تواند در هرگونه شرایط آب و هوایی در ماموریت های راهبردی و تاکتیکی به کار گرفته گردد. حسگرهای این هواپیما علائم الکترونیکی دستگاه های ارتباطی، رادار و سایر سامانه ها را جذب می نمایند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 365

به "هشدار روسیه به اروپا با برگزاری رزمایش بزرگ در کالینینگراد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه به اروپا با برگزاری رزمایش بزرگ در کالینینگراد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید