هر آنچه از بتای الدن رینگ فهمیدیم؛ بزرگ ترین و عمیق ترین دارک سولز

به گزارش مجله معلمی، الدن رینگ را به راحتی می توان بارزترین بازی حال حاضر دانست. از تریلر گیم پلی آن تا اخبار بسیار زیادی که منتشر شد همگی باعث شدند تا الدن رینگ به بزرگ ترین و پرسروصداترین بازی چند روز گذشته تبدیل گردد. با این حال هواداران سری سولز و علاقه مندان به بازی های سخت مخاطب این مطالب و اخبار هستند و از آن لذت می برند. چندی پیش اعلام شد که بازی الدن رینگ یک نسخه بتای خواهد داشت. البته مانند بازی های دیگر این بتا در دسترس همگان نبوده و تنها افراد محدودی به آن دسترسی دارند. این بتا یک اطلاعات بسیار جامع و کاملی درباره بازی در اختیار رسانه قرار داد که باعث شد تا یک دید کلی نسبت به الدن رینگ پیدا کنیم.

هر آنچه از بتای الدن رینگ فهمیدیم؛ بزرگ ترین و عمیق ترین دارک سولز

الدن رینگ ساخته شرکت فرام سافتور بوده و بندای نامکو مسؤول انتشار آن است. نویسندگان اصلی این بازی هیدتاکا میازاکی و جورج آر آر مارتین هستند. ترکیب سبک بازی سازی میازاکی با داستان نویسی مارتین باعث شده تا الدن رینگ یکی از خاص ترین بازی های موجود باشد. این بازی در سبک نقش آفرینی و جهان باز بوده که نشانه های بسیاری از سری سولز را با خود یدک می کشد. به این معنا که به طور کلی شما قابلیت تنظیم سختی را در آن نداشته و هر باخت شما مجازات سنگینی را خواهد داشت.

همان طور که گفتیم چندی پیش نسخه بتای این بازی برای افراد محدود منتشر شد. حال با نکاتی که ما از این نسخه آزمایشی آموختیم با ما همراه باشید.

جهانی الدن رینگ؛ بزرگ، زیبا، آرام و خطرناک

شاخصه سری سولز خطرناک بودن جهان و وجود چیزی که قصد کشتن شما را دارد در هر گوشه از آن است. الدن رینگ هم از این قاعده مستثنی نیست. به این معنا که شما در هر لحظه امکان دارد با دشمنی روبه رو شوید که بخواهد شما را از بین ببرد. اینکه گفتیم آرام فضای الدن رینگ برخلاف سری سولز اینگونه نیست که یک جهانی کاملا نابود شده باشد. به همین علت عناصر رنگارنگ و به طور کلی جهانی زیباتر و دلنشین تری دارد.

بازی زیرزمین آغاز می گردد. چیزی مانند تمام قسمت دیگر سولز که در یک مکان کوچک آغاز شده و سپس جهانی اصلی را به شما ارائه می دهد. با این حال زمانی که شما به جهانی اصلی می رسید با یک چشم انداز به شدت زیبا روبه رو خواهید شد. چیزی که در هیچ کدام از سری سولز یا حتی بلاد بورن وجود ندارد. در این جهانی گسترده چیزهای زیادی وجود داشته که شما با گشت وگذار آن ها را پیدا خواهید کرد.

در الدن رینگ غارهایی وجود دارد که شما را به یک جای دیگر می برد. فرام سافتور دست از ساخت این مکان های تاریک و مخوف نکشیده و این طور که پیداست در الدن رینگ هم حضور دارد. از طرفی قابلیت های دیگر مثل پرتال هایی وجود دارند که شما را به یک جهانی موازی می برند. برای مثال در یکی از این ها شما به جهانیی می روید که یک باس در آن حضور دارد.

انواع مختلف دشمنان

همین طور که در مطالب قبلی گفتیم در الدن رینگ دشمنان اختیاری بسیار زیاد هستند. به این حالت که این افراد تصمیمی برای کشتن شما ندارند ولی اگر به آن ها حمله کنید مبارزه آغاز خواهد شد. بیشتر این ها گنج یا آیتمی هستند که در بازی به شما بسیار یاری خواهند کرد.

در این میان موجودات زیادی در بازی وجود دارند که فقط جلوه زیبایی دارند و نشانگر این هستند که جهانی الدن رینگ به طور کامل نابود نشده است. به همین علت شما با پرندگان و چهارپایان مختلفی روبه رو خواهید شد. یکی از تفاوت های الدن رینگ با سری سولز همین موضوع است.

در الدن رینگ شما با دشمنانی روبه رو خواهید شد که مبارزه با آن ها کمی ریسک دارد. به این معنا که در صورت برد شما، تمام چیزهایی که از دست دادید را به دست خواهید آورد. از طرفی این دشمنان اصلا راحت نیستند و ممکن است شما را بکشند. به همین علت باید در انتخاب دشمن خود به شدت هوشمندانه عمل کنید.

دقت کنید که در جهانی الدن رینگ شما تعدادی باس پیدا خواهید کرد که در داستان بازی تأثیر خاصی ندارند و به نوعی اختیاری هستند. با این وجود پاداش خوبی داشته و شکست دادن آن ها بسیار لذت بخش ولی سخت است. برای مثال Bloodhound Darriwil که بسیار شبیه به گیوبو در سکیرو بود. اعمال و حرکات این باس شما را قطعا به یاد او خواهد انداخت. با این حال شکست دادن این باس به طرز عجیبی سخت بوده اما اختیاری است. پس اگر علاقه ندارید می توانید با او مبارزه نکنید.

درباره باس ها باید گفت که در ابتدا با یک باس تمرینی روبه رو خواهید شد که بسیار راحت است. از طرفی اولین باس واقعی بازی Margit است. او که اس قلعه Stormvale دفاع نموده برخلاف اندازه بزرگش بسیار سریع است. مبارزه با آن واقعا یک چالش است و تمام توانایی شما را احتیاج خواهد داشت. با این وجود شما با تعدادی ترفند و کمی زیرکی می توانید آن را شکست دهید. با این حال مبارزه با این موجود اصلاً راحت نیست.

Sites of Grace بان فایر جهانی الدن رینگ

مانند سری سولز در این بازی نیز چیزی مثل بان فایر وجود دارد ولی نام آن Sites of Grace است. به همین علت شما جایی را برای استراحت دارید. در اینجا تمام جان شما به همراه فلاسک هایتان بازخواهد گشت. از طرفی بخش تازه اضافه شده به آن قابلیت گذر زمان است. به طوری که شما می توانید تا شب استراحت کنید یا تا عصر یا هر زمان دیگر. از جنبه های دیگر در این مکان ها قابلیت سفر سریع است که باعث شده تا شما به راحتی در جهانی الدن رینگ جابه جا شوید.

نکته دیگر در این مکان ها قابلیت ارتقاء فلاسک و تغییر شرایط آن است. به این معنا که شما به طور کلی در ابتدا قابلیت این را دارید که از 4 فلاسک کلی بهره ببرید. دو نوع فلاسک در بازی داریم. یکی که HP شما را افزایش داده و دیگری که FP شما را افزایش خواهد داد. حال شما می توانید از هر کدام دو عدد داشته و یا 4 عدد HP فلاسک داشته باشید و حتی برعکس. پس تعداد و نوع فلاسک را شما معین خواهید کرد.

در سری سولز اگر شما می مردید به شدت مجازات می شدید. شاید یکی از بدترین آن ها، این بود که مجبور بودید مسافت زیادی را دوباره برای مبارزه طی کنید. مدر جهانی الدن رینگ ما شاهد Stakes of Marika هستیم. این بخش در جاهای خاص مثلا نزدیک یک باس یا یک سیاهچال خاص وجود دارد. در صورتی که شما بمیرید الدن رینگ از شما می پرسد که آیا در این مکان زنده شوید یا در آخرین Site of Grace که دیدار کردید.

یکی از شاخصه های الدن رینگ حضور سوار است. به این حالت که شما سوار این موجود شده و بسیار سریع و راحت در جهانی الدن رینگ می شد. نکته بسیار مهم اینجاست که با این اسب شما می توانید مبارزه کنید اما بستگی به شرایط دارد. به علت اینکه مبارزه با موجودات کوچک چندان بهینه نیست امکان دارد ضرباتتان خطا برود. از طرفی برای موجودات بزرگ استفاده از اسب تقریبا لازم است.

در سرانجامی باید گفت که در این بازی سیاهچال هم حضور دارد که یک بخش مهم از الدن رینگ است. از طرفی وجود نقشه هم کار را برای شما به شدت آسان خواهد نمود که در متون قبلی به طور کامل درباره این دو صحبت نموده ایم.

گیم پلی الدن رینگ؛ دارک سولز 4

از همان ابتدا که شما بازی الدن رینگ را باز کنید متوجه خواهید شد که این بازی همان دارک سولز است. سبک حرکات و ضربات دقیقا شما را به یاد دارک سولز 3 خواهد انداخت. با این حال تغییرات مهمی هم در آن ایجاد شده که باعث شده خیلی بهتر قبل باشد.

اولین نکته ای که باید به آن اشاره نمود قابلیت پرش است. وجود این حالت باعث شده تا مبارزه در این بازی به شدت مجذوب کننده تر است و همین طور اینکه باعث شده سرعت کلی در این بازی بالا برود. این چیزی سری در سولز وجود نداشت و به نوعی از سکیرو به الدن رینگ به ارث رسیده است.

یکی از حرکات مهم که اضافه شده حرکت Guard Counter است. این حرکت زمانی اجرا می گردد که شما دقیقا بعد از یک دفاع، ضربه بزنید. با این کار دشمن شما به طور ناگهانی گیج شده و می توانید آسیب جدی به او وارد کنید. این ضربه بسیار دقیق است. پس بازیکن به شدت باید دقت کند که چگونه از آن استفاده می نماید. از طرفی بعضی از دشمنان مثل باس های کوچک بعد از هر ضربه مهیب یک ضربه دنباله هم دارند. پس امکان دارد که دقیقا مخالف انتظارات شما عمل کند. این حرکت اگر درست اجرا گردد می تواند اندازه زیادی از جان دشمن را بگیرد.

حالت گارد کانتر چیزی مانند استفاده از اسلحه در بلادبورن است. همان طور که در مطالب قبلی هم گفتیم الدن رینگ حاصل زحمات چند ساله تیم فرام سافتور است. به همین علت شما نشانه های بسیاری از بازی های قبلی در آن خواهید دید.

یکی از بخش های اضافه شده به این بازی توانایی های خاص است. نمونه ای که نمایش داده شد، بازیکن توانایی این را داشت تا از رعد و برق برای مبارزه استفاده کند. به نوعی می توان گفت که فرام سافتور از عوامل زیادی برای راحت تر کردن الدن رینگ استفاده نموده است. طبق گفته های این شرکت شما می توانید توانایی خاص خود را عوض نموده یا آن را ارتقاء دهید. آزادی عمل بسیار یکی از شاخص های اصلی این بازی است.

قابلیت احضار؛ جالب و کارآمد

از همان ابتدا که اخبار الدن رینگ اوج گرفت یکی از نکات مهم آن قابلیت احضار بود. با توجه به آن کاربر می تواند تعدادی روح احضار نموده تا در مبارزه به او یاری کند. شما می توانید این ارواح را از جایی خریداری کنید و یا در گوشه و کنار بازی پیدا کنید. چند نکته زیر درباره احضار مهم است؛

  1. احضار در همه جای بازی ممکن نیست و شما باید اطراف مکان خاصی به نام Rebirth Monument باشید.
  2. شما برای احضار احتیاجمند FP و چیزهای خاص است.
  3. در مبارزه با باس ها قابل استفاده است.
  4. این روح ها جان زیادی ندارند و بیشتر جنبه حواس پرت کن را دارند.
  5. این قابلیت در حالت چند نفره قابل استفاده نیست.

در نسخه آزمایشی ما شاهد احضار 3 عدد روح گرگ بودیم. با وجود جان کمشان این موجودات به شدت در مبارزه، به خصوصا با باس ها به شما یاری خواهند کرد. از طرفی باعث می شدند تا حواس دشمن پرت شده و بتوان ضربات سنگینی به دشمن وارد کرد.

ساخت وساز عامل به شدت مهم در الدن رینگ

به طور کلی در بازی های نقش آفرینی ساخت وساز به شدت اهمیت دارد. الدن رینگ هم از این قاعده مستثنی نیست. شما با ساخت بخش های مختلف می توانید توانایی های خاص به دست آورده و بازی را برای خود راحت تر کنید. شما در جهانی الدن رینگ چیزهای عجیبی پیدا خواهید کرد. از آن ها استفاده نموده و سعی کنید تا برترین سازه را بنا بر سبک بازی خود بسازید. با این کار بازی به شدت برای شما راحت تر خواهد شد و از طرفی خلاقیت هیچ وقت چیز بدی نیست!

حرف آخر

همان طور که گفتیم در مدت اخبار و اطلاعات زیادی از الدن رینگ منتشر شد. بعضی از این ها کمی از لذت بازی کاستند اما از طرفی برای آن لازم بودند. اینکه چرا بتای محدود این بازی تا این حد پخش شد اصلا معلوم نیست اما هواداران الدن رینگ از آن لذت بردند. به هر حال سیاست هر شرکت با دیگری فرق دارد.

الدن رینگ یک بازی به شدت خاص است و معین است که فرام سافتور کوشش نموده تا سبک اصیل خود را در آن حفظ کند. با این وجود، این شرکت سعی نموده تا بازی را تا حد ممکن برای کاربر ساده کند. قابلیت های اضافه شده همه مکانیک هایی هستند تا بازیکن در تجربه خود خلاقیت بیشتری به خرج دهد و از مرگ نترسد. با این کار لذت این بازی دو چندان شده و شما راه های مختلف را برای شکست دشمن خود امتحان خواهید کرد.

در سرانجام باید گفت که بازی الدن رینگ برای کنسول های نسل 8 و 9 سونی و مایکروسافت و PC در تاریخ 6 اسفند سال 1400 منتشر خواهد شد.

نظر شما در باره الدن رینگ چیست؟ به نظر شما این بازی می تواند عنوان برترین بازی سال 2022 را دریافت کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 190

به "هر آنچه از بتای الدن رینگ فهمیدیم؛ بزرگ ترین و عمیق ترین دارک سولز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه از بتای الدن رینگ فهمیدیم؛ بزرگ ترین و عمیق ترین دارک سولز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید