هادی محمدزاده: مظلوم ترین تیم رقابت های جهانی موی تای بودیم، با این شرایط نمی توان انتظار معجزه داشت

به گزارش مجله معلمی، مربی تیم اعزامی کشورمان گفت: اگر در داخل شرایط بهتری بر موی تای حاکم بود و دستگاه های متولی، مسیر درست را برای توسعه این رشته در پیش می گرفتند، قطعا در مسابقات جهانی سال جاری، چهره یک تیم دست و پا بسته را از موی تای ایران شاهد نبودیم.

هادی محمدزاده: مظلوم ترین تیم رقابت های جهانی موی تای بودیم، با این شرایط نمی توان انتظار معجزه داشت

مربی تیم اعزامی کشورمان به مسابقات قهرمانی موی تای دنیا در تبادل نظر با خبرنگار ورزشی خبرنگاران 2023 گفت: هر سه نماینده مرد ایران برای کسب برترین نتیجه، پا به عرصه رقابتهای دنیای گذاشتند و حقیقتا هم مقابل حریفان جنگنده ظاهر شدند؛ اما باید پذیرفت که برای نتیجه گیری ایده آل، صرفا نمی توان به انگیزه و غیرت بازیکنان اکتفا کرد و چشم به معجزه دوخت.

هادی محمدزاده با بیان مطلب فوق اضافه نمود: آنچه مسلم است، جذابیتهای فوق العاده و بعلاوه تثبیت جایگاه موی تای در مجامع معتبر ورزشی در سطح دنیا باعث شده تا این رشته، روز به روز بیشتر در کانون توجه علاقمندان به ورزشهای مبارزه ای قرار گیرد. از سوی دیگر هدف گذاری دقیق IFMA برای ورود موی تای به بازی های المپیک موجب شده تا کشورها با سرمایه گذاری زیاد روی این ورزش، از حالا نگاه المپیکی به آن داشته باشند.

وی بعلاوه گفت: در طول مدت اعزام وقتی به سایر تیم ها و مزایا و امکاناتی که در اختیار قهرمانانشان گذاشته بودند، نگاه می کردیم واقعا حسرت می خوردیم. چرا قهرمانان ما باید از کمترین خدمات و حمایتها در داخل بی بهره باشند. به جرات می توانم بگویم مظلوم ترین تیم در بین کشورهای شرکت نماینده در رقابتهای دنیای سال جاری، همین تیم ایران بود.

مربی تیم اعزامی کشورمان سپس یادآور شد: اگر در داخل شرایط بهتری بر موی تای حاکم بود و دستگاههای متولی، مسیر درست را برای توسعه این رشته در پیش می گرفتند، قطعا در مسابقات دنیای سال جاری، چهره یک تیم دست و پا بسته را از موی تای ایران شاهد نبودیم. مدیریت فعلی موی تای در کشور با وجود همه محدودیتها، کوشش خود را به خرج می دهد تا حضور مستمر ایران در عرصه های مهم دنیای و بین المللی کمرنگ نگردد. اما حقیقتا یک دست صدا ندارد و مسئولان ورزش کشور باید برای حمایت از موی تای به میدان آمده و آستین بالا بزنند.

محمدزاده خاطر نشان کرد: حسرت بیشتر زمانی است که خبر ورود رسمی موی تای به بازیهای المپیک اعلام گردد و ما همچنان اندرخم یک کوچه باشیم. امیدوارم تا زمان باقی است تکلیف این رشته یکبار برای همواره در کشور تعیین گردد و اهالی و مسئولان موی تای ایفما با خروج از بلاتکلیفی، امیدوارانه و با برنامه بهتر برای رسیدن به موفقیت کوشش نمایند.

این مربی باسابقه در بخش دیگر صحبتهای خود، ضمن اظهار رضایت از عملکرد تیم سه نفره مردان موی تای ایران در رقابتهای دنیای تایلند مطرح نمود: اگر از بدشانسی و مصدومیتی که برای نماینده وزن 91-کیلوگرم کشورمان رخ داد، صرفنظر کنیم، ما دو ورزشکار دیگر داشتیم که در حد یک پدیده ظاهر شدند. صدرا محمدی و آرمان مرادی در اولین حضور دنیای خود نشان دادند که حرفهای زیادی برای گفتن دارند. قطعا اگر وزن کم کردن های اجباری رخ نمی داد و فشار کمتری به آنها وارد می شد، چه بسی امروز تعداد و جنس مدالهای تیم مردان موی تای ایران بیشتر و مرغوب تر بود.

وی بعلاوه تاکید نمود: علاوه بر این ما در 11 وزن آقایان نفرات شاخصی در اختیار داشتیم که اتفاقا از شانس مدال آوری بالایی برخوردار بودند. با این وجود ترجیح دادیم در اوزان مربوطه نماینده ای نداشته باشیم.

محمدزاده در سرانجام یادآور شد: امیدوارم تیم ایران در رویدادهای پیش رو مثل مسابقات قهرمانی جوانان دنیا که مهر ماه سال جاری در ترکیه برگزار می گردد، شرایط بهتری را تجربه نموده و از توجه بیشتری برخوردار گردد. چرا که قهرمانان شایسته این رشته بارها ثابت نموده اند که استحقاق حمایت را دارند و می توانند برای ورزش ایران در عرصه های مهم افتخارآفرین باشند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 544

به "هادی محمدزاده: مظلوم ترین تیم رقابت های جهانی موی تای بودیم، با این شرایط نمی توان انتظار معجزه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی محمدزاده: مظلوم ترین تیم رقابت های جهانی موی تای بودیم، با این شرایط نمی توان انتظار معجزه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید