مشکل کندی اینترنت تامین پهنای باند نیست

به گزارش مجله معلمی، تهران (پانا) - مشکل کندی اینترنت، تامین پهنای باند نیست و تامین پهنای باند شرکت مخابرات ایران بدون مشکل در حال اجرا است.

مشکل کندی اینترنت تامین پهنای باند نیست

به گزارش حوزه سخنگوی دولت، در روزهای اخیر کندی سرعت اینترنت باعث بروز گلایه هایی از سوی مردم شده است. بازار شایعات و اخبار غیرصحیح نیز در این رابطه داغ شده است.

یکی از این شایعات، تخصیص نیافتن پهنای باند مناسب به شرکت مخابرات است که در بعضی کانال های خبری دست به دست می گردد و شرکت مخابرات ایران این موضوع را تکذیب نموده است.

محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تامین پهنای باند مصرفی شرکت مخابرات ایران در شرایط عادی واقع شده است، بیان کرد: با آنالیز های اجرا شده در حال حاضر مسئله ای در تأمین پهنای باند اینترنت شرکت مخابرات ایران وجود ندارد.

بیدخام ادامه داد: پهنای باندی که از سمت شرکت ارتباطات زیرساخت تأمین می گردد در شرایط عادی واقع شده است و به رغم افزایش مصرف در روزهای اخیر، با تامین پهنای باند لازم، مسئله ای از این بابت برای مشترکین مشاهده نشده است.

وی گفت: کندی سرعت اینترنت در این روزها دلایل مختلفی دارد که یکی از آن ها افزایش مصرف اینترنت همراه به جای استفاده از اینترنت خانگی است. تامین نشدن زیرساخت های لازم در سال های گذشته یکی دیگر از این دلایل است.

براساس این گزارش، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز در نشست خبری خود در این رابطه توضیح داد: زیرساخت های اینترنت ثابت در سال های قبل توسعه پیدا ننموده و توان پاسخگویی به احتیاج امروز شهروندان را ندارد. دولت در همین مدت اقدامات مهمی برای بهبود زیرساخت های اینترنت انجام داده تا مردم بتوانند از حق شهروندی خود در برخورداری از اینترنت باکیفیت برخوردار شوند. شخص وزیر ارتباطات به صورت ویژه پیگیر مساله اینترنت است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 315

به "مشکل کندی اینترنت تامین پهنای باند نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل کندی اینترنت تامین پهنای باند نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید