قصد داریم کلاس های نیمسال بعد را به صورت حضوری برگزار کنیم

به گزارش مجله معلمی، سرپرست دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه برای بازگشت دانشجویان به دانشگاه برای ازسرگیری آموزش حضوری، باید اعتماد آنها و خانواده شان را جلب کنیم، گفت: قصد داریم کلاس های نیمسال بعد را به صورت حضوری برگزار کنیم.

قصد داریم کلاس های نیمسال بعد را به صورت حضوری برگزار کنیم

دکتر رسول جلیلی در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط واکسیناسیون در کشور در شرایط مطلوبی واقع شده است و دولت و وزارت علوم اصرار دارند که کلاس های دانشگاه ها حضوری شوند، باید فعالیت های آموزشی مجازی را به صورت حضوری از سر بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه در دو سال گذشته هیچ فعالیت آموزشی تعطیل نشده است، ادامه داد: در این دو سال کرونایی، هیچ کلاسی تعطیل نشده، هیچ نیمسالی لغو نشده و هیچ دانشجویی از فعالیت درسی خود محروم نشده است، ولی هم اکنون و بنا به ضرورت و اقتضائات و اینکه چرخ اقتصادی کشور باید در همه ابعاد، به حرکت درآید، قصد داریم دانشگاه ها را برای ازسرگیری آموزش حضوری بازگشایی کنیم.

دکتر جلیلی با بیان اینکه در نیمسال جاری امکان ازسرگیری آموزش حضوری وجود ندارد، گفت: امیدواریم از ابتدای نیمسال بعد کلاس ها را کاملا به صورت آموزش حضوری برگزار کنیم. البته این امر مشروط بر این است که پیک جدیدی از کرونا شیوع پیدا نکند و امکاناتی که برای همگرایی با استانداردهای ستاد ملی مبارزه با کرونا، در دانشگاه وجود دارد را بتوانیم فراهم کنیم.

سرپرست دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به استانداردهای تعریف شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه نمود: با توجه به این استانداردها، ظرفیت خوابگاه ها نصف می شود و هزینه تغذیه در خوابگاه ها، هم به واسطه کرونا که باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود و هم گرانی مواد اولیه، بسیار افزایش پیدا کرده و گران شده است.

دکتر جلیلی با اشاره به عدم تمایل برخی دانشجویان برای بازگشت به دانشگاه شرح داد: هنوز عده ای از دانشجویان توجیه نیستند که باید برای ازسرگیری آموزش حضوری به دانشگاه بازگردند. از طرفی دیگر، تعدادی از خانواده های دانشجویان نیز تمایل ندارند فرزند آنها به دانشگاه بازشود. این در حالی است که در مقابل، عده ای از خانواده ها تمایل دارند به دلیل سختی های این دو سال گذشته، فرزند آنها به دانشگاه بازشود.به این جهت، به تدریج یاید دانشجویان و خانواده آنها را راضی کنیم که به محیط دانشگاه بازگردند. یعنی باید اعتماد آنها را جلب کنیم که به کلاس های حضوری بازگردند. البته پروتکل های بهداشتی همچنان باید رعایت شوند.

وی با اشاره به ارائه آموزش ترکیبی در دانشگاه صنعتی شریف گفت: ارائه آموزش ترکیبی مستلزم این است که ما در سطح دانشگاه بیش از 100 کلاس مجهز داشته باشیم. لذا تا حدی که مقدور باشد، تلاش خواهیم کرد آموزش ترکیبی را به ویژه برای کلاس های پرجمعیت ارایه دهیم؛ در عین حال احتمالا کلاس های خلوت را بتوانیم به صورت کاملا حضوری برگزار کنیم.

سرپرست دانشگاه صنعتی شریف در پایان گفت: جلسات دفاع از پایان نامه و رساله ها، جلسات شوراها، جلسات دانشکده ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد. البته ما ابتدا باید اساتید را به دانشگاه بازگردانیم. چراکه زمانی که اساتید به دانشگاه بازگردند، دفاع ها حضوری می شود، جلسات دانشکده ها و شوراها به صورت حضوری برگزار می شود پس از آن دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه بازمی گردند تا در نهایت بتوانیم، از ترم بعد دانشجویان کارشناسی را نیز برای ازسرگیری آموزش حضوری به دانشگاه بازگردانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 198

به "قصد داریم کلاس های نیمسال بعد را به صورت حضوری برگزار کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصد داریم کلاس های نیمسال بعد را به صورت حضوری برگزار کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید