طرح تازه وزارت اقتصاد برای افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش مجله معلمی، تهران (پانا) - وزیر امور مالی و دارایی از طرح این وزارتخانه برای افزایش حقوق بازنشستگان به وسیله تعریف محصولات بیمه ای تازه اطلاع داد.

طرح تازه وزارت اقتصاد برای افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، سیداحسان خاندوزی در انتها جلسه خود با رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و مدیران عامل بزرگ ترین شرکت های بیمه ای کشور در محل وزارت اقتصاد، با بیان اینکه در این نشست، نکات بسیار خوبی در هفت محور در زمینه صنعت بیمه مطرح و مورد آنالیز نهاده شد، گفت: این محورها و به واقع، توقعات دولت برای ایجاد تحول در صنعت بیمه، متکی بر سند تحول دولت سیزدهم است.

وزیر اقتصاد یکی از محور های مورد نظر را حرکت به سمت نظارت برخط بیمه مرکزی بر شرکت های بیمه ای مطرح نمود که به گفته وی، متأسفانه، در حال حاضر خیلی با شرایط مطلوب در این خصوص فاصله داریم.

وی با بیان اینکه متأسفانه گزارش های نظارتی بیمه مرکزی در حال حاضر، گزارش هایی با فاصله زمانی و در برخی مواقع با دقت کم است، گفت: رئیس کل بیمه مرکزی پذیرفت که به سرعت در خصوص برخط شدن نظارت های این نهاد ناظر، تدبیری بیاندیشد.

خاندوزی حمایت از فراوری نمایندگان را از جمله دیگر محورهای نشست خود با مدیران شرکت های بیمه ای بزرگ بیان و توضیح داد: با شرایط فعلی اقتصاد ایران، نیازمند محصولات بیمه ای هستیم که شرکت های صنعتی، فراوری نمایندگان و صادر نمایندگان بتوانند ریسک های خود را به وسیله بیمه، تا حد زیادی پوشش بدهند و این در حالی است که در این زمینه اتفاقات چندان مثبتی تا به امروز رخ نداده است.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه هم سال گذشته و هم سال جاری، نقطه کانونی خواسته رهبر معظم انقلاب از اقتصاد، مسئله فراوری بوده است، در این جلسه بنا شد در زمینه محصولات بیمه ایِ یاری کارِ فراورینمایندگان به شکلی که در شرایط سختی و فشار اقتصادی و نوسانات، به کار آنها بیاید تدابیر فوری اندیشیده گردد.

وزیر اقتصاد محور دیگر مباحث جلسه مذکور را عدم اتصال بیمه های کشور به سامانه های نیروی انتظامی و اداره آگاهی و امثالهم ذکر و توضیح داد: به هر حال باید بپذیریم که یکی از منافذ فساد و سؤاستفاده در بخش بیمه ای کشور همین عدم اتصال سامانه های بیمه ای به سامانه نیروی انتظامی و پلیس است.

اتصال سامانه های بیمه ای به پلیس

وی اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد، تدابیر فوری اندیشیده گردد و با مذاکراتی که با فرماندهی محترم ناجا خواهیم داشت به سرعت کار اتصال سامانه ها، که باید خیلی پیش از این رخ می داد، پیش برود.

وزیر اقتصاد با اشاره به تعاملات موجود بین دستگاه های دولتی، نظارتی و نیروی انتظامی، ابراز امیدواری کرد: اولین خبرخوشی که مردم خواهند شنید، در خصوص حرکت به سمت دیجیتالی شدن بسیاری از کروکی هایی باشد که باید به وسیله سامانه نیروی انتظامی به دست صنعت بیمه برسد.

خاندوزی آنالیز راهکارها و برنامه های اجرایی مربوط به تحقق تحولات دیجیتال را به عنوان محوری دیگر از موارد مطرح شده در جلسه مطرح نمود که بنابر اعلام وی، مقرر شد،بیمه ها گزارش های عملکردی نو خود را در این زمینه، در جلسات آینده ارائه دهند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود مسئله فراگیری اقتصادی در صنعت بیمه را امری دارای اهمیت بسیار توصیف کرد و گفت: ما در کشور اقشار ضعیفی داریم که دسترسی به بیمه ندارند اما در عین حال، مسئولیت اجتماعی دارند و بیمه ها، بویژه بیمه های دولتی باید در این زمینه فعال باشند.

وی اضافه کرد: بسیاری از گروه ها به علت عدم اگاهی کامل، از گذشته، بدون بهره مندی از پوشش بیمه ای، در کسب و کار هایی فعالیت نموده اند و الان به شرایطی رسیده اند که بنظر ما باید شرکت های بیمه ای، محصولات نو را برای آنها تعریف نمایند.

خاندوزی توضیح داد: یکی از همین موارد، مسئله افزایش حقوق بازنشستگان به وسیله تعریف محصولات بیمه ای نو است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی در این زمینه هم پیشنهادی را به سرعت آماده و ارائه کند .

خاندوزی ادامه داد: یک مسئله مهم دیگر، قرار داشتن پرتفوی صنعت بیمه در خدمت فراوری است که در دولت های گذشته کمتر به این موضوع توجه شده است.

وی گفت: با توجه به تأکیدات دولت سیزدهم در حمایت از بخش های فراوری و سرمایه گذاری و بازار سرمایه، در این جلسه، مقرر شد، استراتژی استفاده از پرتفوی بیمه های دولتی در جهت فراوری، ظرف چند هفته آینده آماده گردد به نحوی که بتوانیم این صنعت را بیش از پیش در خدمت منافع فراوری نمایندکان و عامه مردم پیش ببریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 388

به "طرح تازه وزارت اقتصاد برای افزایش حقوق بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تازه وزارت اقتصاد برای افزایش حقوق بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید