شهرداری برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن آماده همکاری با بخش خصوصی است

به گزارش مجله معلمی، تهران (پانا) - شهردار مرکز با بیان اینکه هدف گذاری این است که 180 هزار واحد برای سال آینده آغاز و در هر سال نیز به اقتضای ظرفیت هایی که شهر دارد بتوانیم ساخت واحدها را عملیاتی کنیم، گفت اساس کار شهرداری داشتن زمین و مجوز است که پایه اصلی ساخت است. ضمن اینکه شهرداری هم با مجموعه نهادهای انقلابی مانند بنیاد مسکن و هم با بخش خصوصی مشارکت می نماید.

شهرداری برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن آماده همکاری با بخش خصوصی است

علیرضا زاکانی در حاشیه کلنگ زنی طرح تامین مسکن جایگزین گودنشینان باغ آذری- سه شنبه 24 اسفند 1400- در جمع خبرنگاران گفت: امروز کلنگ زنی سه مجموعه مسکن در منطقه ها 4، 5 و 16 را داریم. در منطقه 16 کلنگ زنی این مجموعه در باغ آذری عملا خداحافظی با آخرین گود تهران یعنی گود سیددرویش است. با ساخت و سازی که در این گود صورت می گیرد و تقدیم به کسانی می گردد که در آن زندگی می نمایند، شرایط به سمتی می رود که تهران با گودهای خود خداحافظی کند و شرایط جدیدی برای مرکز داشته باشیم.

وی اضافه کرد: این کار بخشی از تفاهمی است که با بیناد مسکن داشتیم، مرحله اول آن حدود 3 هزار واحد است که امروز کلنگ زنی شد و 7 هزار واحد به جای مانده نیز در سه ماهه اول سال 1401 کلنگ زده خواهد شد. برای سال آینده 180 هزار واحد را برای ساخت و نوسازی در دستور کار داریم که بخش عمده آن با تفاهمی است که قرار است در قالب قانون جهش مسکن در بافت فرسوده و زمین های ذخیره شهری انجام گردد.

شهردار تهران بیان نمود: قدرالسهم ما نصف نصف است اما هر پروژه ای اختصاصات خاص خود را دارد. مثلا در پروژه ای که در آن حضور داریم بنا است که سرانه های هفت گانه نیز تامین گردد. در این قدرالسهم تفاوت هایی ایجاد می گردد اما زمین و پروانه از شهرداری است و بنیاد مسکن ساخت آن را برعهده دارد. ما هم ما به ازای آن برای افرادی که در گود ساکن هستند و در محرومیت به سر می برند واحد تحویل می دهیم و مجموعه گود برای سرانه های هفت گانه اختصاص پیدا می نماید.

زاکانی ادامه داد: هدف گذاری این است که 180 هزار واحد برای سال آینده آغاز و در هر سال نیز به اقتضای ظرفیت هایی که شهر دارد بتوانیم ساخت واحدها را عملیاتی کنیم و پرونده معضل بزرگ مسکن را در تهران ببندیم. اساس کار شهرداری داشتن زمین و مجوز است که پایه اصلی ساخت است. شهرداری هم با مجموعه نهادهای انقلابی مانند بنیاد مسکن و هم با بخش خصوصی مشارکت می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 329

به "شهرداری برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن آماده همکاری با بخش خصوصی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن آماده همکاری با بخش خصوصی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید