4 ساحل تفریحی کیش که نباید از دست بدهید

به گزارش مجله معلمی، کیش سرزمین غروب های دل انگیز و ساحل های مرجانی است و کیش بروها می گویند محال است آدم کیش برود و حوصله اش سر برود. در کیش می توانی کلی پاساژگردی کنی و وقتی خسته شدی خودت را به ساحل کیش و دریای شفافش بسپاری. می توانی به تماشا دلفین ها و لاک پشت هایش بروی. و از تماشا آنها که فارغ شدی در ساحل بی انتهایش دوچرخه سواری کنی. یا با کشتی بروی وسط آب و نفهمی که زمان چه طور می گذرد. کیش جزیره جاذبه ها هم هست. و هرجایش را که نگاه کنید چیزهای زیادی برای عرضه به مهمانانش دارد. و اگر کیش بروی و بدون تماشا هرکدام از آنها ترکش کنی خیالت را راحت کنیم سفرت را بی فایده گذراندی. یکی از جاذبه های تماشای کیش پارک های ساحلی است که هم می گردد در آنها ماهیگیری کرد، هم به ورزش های آبی پرداخت و هم آلبوم های عکس را از زیبایی های دلفریبش پر کرد. با خبرنگاران و 4 ساحل تفریحی کیش همراه باشید.

4 ساحل تفریحی کیش که نباید از دست بدهید

پارک ساحلی میرمهنا؛ بزرگ ترین پارک سرگرمیی جزیره

بزرگ ترین پارک سرگرمیی جزیره، پارک سرگرمیی میرمهناست که در بلوار دریا قرار گرفته. یعنی یکی از بلوارهای اصلی کیش که بیشتر رستوران ها، مراکز خرید و هتلهای کیش هم در آن واقع شده و بلوار نسبتا شلوغی است. پارک ساحلی میرمهنا نزدیک محله عرب ها و بومیان جزیره است و بدین ترتیب زندگی ساده بومیان جزیره را هم می گردد به دور از آن همه هیاهو و زرق و برق جزیره دید. این پارک را که از مسجد خاتم النبیا تا میدان جاسک کشیده شده به غروب های دلنشینش می شناسند. وجود اسکله ماهی گیری که در ساعت های خاصی از روز می گردد در آن ماهی گرفت و تماشای لاک پشت هایی که در ساحل پارک میرمهنا آزادانه برای خود اینطرف و آنطرف می روند و پیاده روی در پارک و اسکله، زیبایی های پارک میرمهنا را دوچندان نموده است.

به علاوه که می گردد در بازار ماهی اش، ماهی های تازه صیدشده را که بالاوپایین می پرند دید، خرید خوبی هم کرد. و همانجا و در زیر یکی از آلاچیق ها کباب کرد و بر بدن زد. پارک، اسکله سرگرمیی هم دارد که در طولش چهار ایستگاه برای سوار شدن قایق و چهار محل برای تماشای دریا درنظرگرفته شده. که نورپردازی زیباییش را بیشتر نموده. برخی شب ها، دراسکله یا رستوران های اطرافش موزیک زنده نیز برقرار است. هرچند این فقط مختص اینجا نیست و موزیک زنده را تقریبا در همه جزیره می گردد پیدا کرد.

تماشای ها و سرگرمی های اطراف پارک ساحلی میرمهنا کم نیستند. در نزدیکی میرمهنا، شهر زیرزمینی و شگفت انگیز کاریز قرار گرفته و بولینگ و مجموعه ورزشی مریم هم همان اطراف است. در اینجا هم مثل بقیه جزیره، خرید یکی از سرگرمیات ثابت است. بازار پارس خلیج، بازار صفین، بازار زیتون و بازار ونوس فاصله چندانی با پارک ساحلی ندارند. و رستوران توتی فروتی و میرمهنا با منوهای متنوعشان هم در نزدیکی پارکند و بین مسافران کیش هوادار زیاد دارند.

پارک ساحلی سیمرغ؛ پارکی با سرگرمیات متنوع

در محدوده بین جاده دنیا و جاده دوچرخه سواری کیش یعنی در ضلع جنوب شرقی جزیره و در امتداد ساحل، پارک ساحلی سیمرغ قرار گرفته. جایی که کمربند دوچرخه سواری کیش است و تا چشم کار می نماید آبی دریاست. با رفتن به پارک سیمرغ می گردد با یک تیر دو نشان زد. خود پارک پر از جذابیت است و کسی تا حالا نشده برود و ناراضی برگردد. به خصوص اگر با خانواده تان به کیش رفته باشید. فضای بزرگی برای بازی بچه ها در پارک درنظر گرفته شده و گذشته از آن زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت و مسیر پیاده روی هم دارد و از اینها مهم تر، اولین و بزرگترین پارک دلفین ایران در مجاورتش قرار گرفته.

در مجموعه دلفین این پارک که به آن دلفیناریوم می گویند، گونه های مختلفی از پستانداران دریایى مثل دلفین، شیر دریایى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن که هر کدام حرکات نمایشی خاص خود را انجام می دهند، نگهداری می گردد. و شنیدن نام پنگوئن خود کافی ست که سر از پانشناسیم. و فرصت تماشاش را شاید برای یکبار در زندگی از دست ندهیم.

از آکواریوم کیش چه می دانید؟

از این گذشته، فضای سبز پارک دلفین پر از نخل، بنجامین، درخت انجیرمعابد، کاکتوس و اوکالیپتوس است که در اینجا گردهم آمده اند. بعد از تماشا بازیگوشی دلفین ها و پیاده روی در فضای سبز هم می گردد به ملاقات باغ پرندگان رفت. جایی که پرندگانی از آمریکای جنوبی تا استرالیا و شرق آسیا تا آفریقا یکجا جمع شده اند. در همجواری پارک ساحلی سیمرغ، هتل مارینا پارک که یکی از هتل های پنج ستاره کیش است واقع شده. برای صرف غذا هم می گردد رستوران جمیل در انتهای جاده دنیا و غذاهای دریایی اش را انتخاب کرد.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر؛ نمادی از جزیره کیش

نمادهای کیش کم نیستند و جدا از کشتی یونانی، دلفین ها و لاک پشت ها و سواحل مرجانی، پارک ساحلی مرد ماهیگیر با مجسمه 12 متری از مردی که تورش را به سمت دریا گرفته است، تماشای های کیش را دوچندان می نماید. برای رفتن به پارک ساحلی مرد ماهیگیر باید به کرانه شرقی جزیره بروید. اینجا، جایی است که هرکس از گشت و گذار در جزیره خسته می گردد به آن می آید تا در زیر درختان تنومندش آرام بگیرد. مجسمه مرد ماهیگیر 12 متر ارتفاع دارد. و بعد از مجسمه صیاد مروارید بندرعباس، در جایگاه دوم بزرگترین مجسمه های فیگوراتیو ایران قرار گرفته. در مدت زمان سه ماه به وسیله چهار هنرمند در مشهد و در سه کارگاه ساخته شده است. مجسمه ای که ابهت و بزرگی اش چشم را خیره می نماید.

وجود دو آبنما و گیاهان بومی جزیره مثل هور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبرلاری، نخل خرما زیبایی های پارک را نمودارتر می نماید. ساحل پارک مرد ماهیگیر یکی از جاهای جزیره است که خیلی ها برای درست کردن مجسمه های شنی انتخابش می نمایند. در طول ساحل راه می روید و مردم با جدیت تمام، شن های ساحل را به شکل های مختلف درمی آوردند و چی از این بهتر. به علاوه اینکه همین که غروب می گردد با نورپردازی پارک، همه چیز دلفریب تر می گردد.

پارک ساحلی مرجان؛ تماشای ترین ساحل سرگرمیی کیش

آبی سرانجام ناپذیردریا، خورشید درخشان و سواحل مرجانی که تمامی ندارد، تصویرهای ماندگار جزیره کیش است. و یکی از جاهایی که این تصویر پررنگ می گردد و اوج می گیرد، پارک ساحلی مرجان است. سری به بازار مرجان می زنید، در آنجا خریدتان را می کنید و بعد راهی پارک مرجان می شوید. جایی که تماشای طلوع و غروب آفتاب از آن تماشای تر است. تا دلتان بخواهد آلاچیق دارد و پیست دوچرخه سواری کیش هم از آن می گذرد و گذشته از این ها سرگرمی های آبی هم در آن برقرار است. از جت اسکی گرفته تا غواصی.

ساحل صخره ای مرجان هم مثل سواحل دیگر جزیره پر از ماهی و آبزیان جزیره کیش است و جان می دهد برای تماشای صدف و حلزون، شقایق ها و عروس های دریایی، فقط باید مواظب خزه ها و مرجان ها بود. اطراف پارک هم پر است از چایخانه، رستوران و بوفه. که به گفته مسافران کیش، غذاهای رستوران حافظیه و فودلند از بقیه اش دلچسب تر است. هتل های کیش از جمله هتل داریوش، هتل پارمیس و هتل ارم نیز در نزدیکی این پارک ساحلی قرار گرفته اند.

اسکله سرگرمیی کیش را بیشتر بشناسید

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 472

به "4 ساحل تفریحی کیش که نباید از دست بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ساحل تفریحی کیش که نباید از دست بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید