سه زن، سه زمان، یک هدف در زن در آینه

به گزارش مجله معلمی، به گزارش خبرنگاران؛ رمان زن در آینه نوشته اریک امانوئل شمیت، با ترجمه ای از شهلا حائری و به همت نشر قطره روانه کتاب فروشی ها شد.

سه زن، سه زمان، یک هدف در زن در آینه

این اثر نخستین بار در 17 اوت سال 2011 در پاریس منتشر شد و تا به امروز به زبان های آلبانیایی، انگلیسی، آلمانی، بلغاری، چینی، اسپانیایی، ایتالیایی، هلندی، لهستانی، پرتغالی برزیل، روسی، ترکی و فارسی ترجمه شده است.

زن در آینه داستان زندگی سه زن به نام های هانا، آنی لی و آن است. آنی لی در لس آنجلس در دوران معاصر، آن در دوران رنسانس در بروژ و هانا در وین امپراتوری در عصر طلایی زندگی می نمایند، آن ها اگرچه در زمان هایی کاملا متفاوت از همدیگر هستند؛ اما در واقعیت بسیار به هم نزدیک اند.

امانوئل اشمیت در زن در آینه از سه زن می گوید که هر سه احساس متفاوتی به هم نوعان خود دارند. آن ها در نقشی که از سوی مردان برایشان در نظر گرفته شده، بازی نمی نمایند و از هرچه که باعث تسلط دیگران بر آن ها شود، دوری می نمایند تا سرنوشت شان را در دست داشته باشند.

اشمیت در سه زمان داستان از سه روایت متفاوت از یکدیگر استفاده می نماید که درواقع می توان گفت که روایت نویسنده کاملا با روزگار داستان مطابقت دارد، برای مثال آن جا که به قرن شانزدهم بازمی شود، فضا، کلمات و اسامی شخصیت ها متناسب با آن تصویری باورپذیر از زمان را ارائه می دهد.

می توان گفت که رمان زن در آینه اثری شاعرانه است؛ چراکه علاوه بر زبان و روایتی نسبتا شاعرانه و انتزاعی، موقعیت ها و مفاهیمی در داستان خلق می شود که شاهد این مدعاست. برای مثال آن چندین روز به تنهایی در جنگل زندگی می نماید، کنار پرندگان آواز، درختان و رودخانه ای که در گوشش زمزمه می نماید، با گرگی دیدار می نماید، این درحالی است که نمی دانیم چطور می تواند در سرما در جنگل سیر و ایمن بماند.

در شرح ناشر آمده که این رمان داستان سه زن است از سه طبقه اجتماعی متفاوت در قرن های مختلف؛ سه زن با سه حکایت و سه زندگی که در نهایت سرنوشتی مشابه دارند.

اریک امانوئل اشمیت با روایت رنج ها، ناکامی ها و چالش های این زنان در آینه زمانه شان، ما را به هزار توی فکر انسان های جستجوگری می برد که با تکیه بر تمایلات درونی و خواسته هایشان، در پی تحقق اهداف و تغییر سرنوشت خود هستند.

اریک امانوئل اشمیت، نویسنده، نمایشنامه نویس و فیلسوف، متولد 28 مارس 1960 در شهر لیون فرانسه است که آثار او در حوزه داستان و نمایشنامه به بیش از 40 زبان جهان ترجمه و منتشر شده است و جوایزی همانند جایزه تئاتر مولیر فرانسه، جایزه برترین مجموعه داستان گنکور و جایزه آموزشگاه بالزاک را برای اشمیت به همراه داشته است.

کتاب های شب والونیه، فردریک یا تاتر بولوار، مرد خیلی راحت، یک چالش احساسی، دیدار نماینده(مهمان ناخوانده)، خرده جنایت های زناشویی، نوای اسرارآمیز، عشق لرزه، مهمان سرای دو جهان و اگر از نو آغاز کنیم از جمله آثار امانوئل اشمیت در حوزه نمایشنامه هستند که به زبان فارسی ترجمه شده اند.

از او آثاری همانند پرنسس پابرهنه و داستان های دیگر، یک روز قشنگ بارانی، فرضیه های جایگزین، ده فرزند نداشته بانو مینگ، خیانت انیشتین، آدولف ه، دو زندگی، مادام پیلینسکا و راز شوپن، اسکار و خانم صورتی، خاطرات عشق از دست رفته و سگ در بخش رمان و مجموعه داستان در اختیار مخاطبان فارسی زبان قرار داده شد.

کتاب زن در آینه نوشته اریک امانوئل شمیت، در 490 صفحه، به قیمت 115هزار تومان، در قطع رقعی، با جلد گالینگور و با ترجمه شهلا حائری، از سوی نشر قطره روانه بازار کتاب شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 353

به "سه زن، سه زمان، یک هدف در زن در آینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه زن، سه زمان، یک هدف در زن در آینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید