سامسونگ در سال 2023 میلیارد ها دلار در بخش تراشه ضرر نموده است

به گزارش مجله معلمی، هرچند سامسونگ با عرضه سری گلکسی S23 که با استقبال خوبی نیز روبرو شد، آغاز بسیار خوبی در سال 2023 داشته است، اما این شرکت در بخش تراشه ها چندان پیروز نبوده است. آخرین گزارش ها نشان می دهد که کسب و کار نیمه هادی سامسونگ در حال از دست دادن میلیارد ها دلار است و تنها در دو ماه اول سال میلادی تازه حدود 2 میلیارد دلار از دست داده است.

سامسونگ در سال 2023 میلیارد ها دلار در بخش تراشه ضرر نموده است

بخش تراشه سامسونگ تنها در دو ماه اول سال میلادی تازه حدود 2 میلیارد دلار ضرر نموده است.

هرچند سامسونگ با عرضه سری گلکسی S23 که با استقبال خوبی نیز روبرو شد، آغاز بسیار خوبی در سال 2023 داشته است، اما این شرکت در بخش تراشه ها چندان پیروز نبوده است. آخرین گزارش ها نشان می دهد که کسب و کار نیمه هادی سامسونگ در حال از دست دادن میلیارد ها دلار است و تنها در دو ماه اول سال میلادی تازه حدود 2 میلیارد دلار از دست داده است.

ادامه روند ضرر بخش تراشه سازی سامسونگ

نکته نگران کننده دیگر برای غول کره ای این است که پیش بینی می گردد این روند زیان دهی در سه ماهه اول امسال ادامه پیدا کند. براساس گزارش KoreaJoongAngDaily، انتظار می رود که زیان عملیات سامسونگ تا خاتمه سه ماهه اول 2023 به تقریباًً 3 میلیارد دلار برسد. به نظر می رسد بخش نیمه هادی غول کره ای دوران خوبی را پشت سر نمی گذارد، زیرا اکنون اولین ضرر آن از سه ماهه چهارم سال 2008 به ثبت رسیده است. بعلاوه از رکود مالی جهانی به عنوان یکی از دلایل زیان سامسونگ یاد شده است.

یک منبع صنعتی اضافه می نماید:

بخش نیمه هادی سامسونگ دارای یک کسب و کار ریخته گری است که سود می برد، اما بخش قراردادی تراشه سازی آن آنقدر بزرگ نیست که زیان های هنگفت ناشی از تجارت حافظه را کاهش دهد. حداقل 1.5 میلیارد دلار از ضرر بخش Device Solution (DS) آن اجتناب ناپذیر است.

بخش DS که از آن به عنوان گوهر سامسونگ یاد می گردد، تحت تأثیر کاهش شدید قیمت نیمه هادی نهاده شد که غول فناوری را در خاتمه سال 2022 به لرزه درآورد.

در سال 2022، تجارت نیمه هادی سامسونگ حدود 18 میلیارد دلار از کل سود 33 میلیارد دلاری این شرکت را به دست آورده است. به طور فصلی، سود این شرکت در بخش نیمه هادی در سه ماهه اول سال میلادی گذشته حدود 6 میلیارد دلار، در سه ماهه دوم حدود 7.5 میلیارد دلار و در سه ماهه سوم حدود 3.8 میلیارد دلار بوده است.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 512

به "سامسونگ در سال 2023 میلیارد ها دلار در بخش تراشه ضرر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ در سال 2023 میلیارد ها دلار در بخش تراشه ضرر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید