دولت سودان: اندازه ذخیره کشور از دارو های حیاتی رو به اتمام است

به گزارش مجله معلمی، هیئت وزرای سودان از رو به اتمام بودن دارو های حیاتی در این کشور اطلاع داد.

دولت سودان: اندازه ذخیره کشور از دارو های حیاتی رو به اتمام است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از الجزیره، هیئت وزیران دولت سودان در سخنانی از رو به اتمام بودن دارو های حیاتی در این کشور به سبب بسته بودن بندر بورسودان اطلاع داد.

هیئت وزرای سودان گفت: ذخیره کشور از دارو های اساسی، سوخت وگندم در شرف اتمام است.

دولت سودان دلیل این مسأله را بسته بودن بندر بورسودان دانست که به سبب اوضاع شرق کشور با این مشکل روبرو شده است. هیئت وزیران سودان، اوضاع در شرق این کشور را مسأله ای دارای اهمیت فراوان خواند.

در بیانیه ای که از سوی هیئت وزرا منتشر شده، آمده است: ما از نزدیک تحولات شرق کشور را در هفته های گذشته پیگیری کردیم؛ به خصوص آنچه را که بعضی شهروندان و گروه ها در مورد بسته شدن بندر بورسودان و جهت ملی که استان دریای سرخ و بقیه کشور را به هم متصل میکند، اعلام نموده بودند.

هیئت وزیران سودان بار دیگر بر احترام به حقوق شهروندی در بیان مسالمت آمیز خواسته ها تإکید کرد و گفت: این مسأله بر دوش این شوراست که در مورد بسته شدن بندر بورسودان و هم راه های ملی که جهت های توسعه ای را در کشور تعطیل می نماید و به منافع سودان و سودانی ها در برآورد احتیاج های مبرم خسارت وارد می اورد، هشدار دهد.

لازم به ذکر است صبح امروز رسانه های خبری اعلام کردند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته حمایت این کشور از سودان که شامل یاری های سیاسی، مالی و نظامی می گردد، به حمایت این کشور از دولت انتقالی غیرنظامی بستگی دارد.

جفری فلتمن، نماینده ویژه آمریکا در شاخ آفریقا، از بیست و هشتم سپتامبر تا یکم اکتبر به سودان سفر کرد تا حمایت آمریکا را از دولت انتقالی غیرنظامی در این کشور مجدداً تأیید کند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم هشدار داد انحراف از این جهت، مناسبات دوجانبه سودان با آمریکا را در معرض خطر قرار خواهد داد، مناسباتی که شامل یاری قابل توجه آمریکا می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 120

به "دولت سودان: اندازه ذخیره کشور از دارو های حیاتی رو به اتمام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت سودان: اندازه ذخیره کشور از دارو های حیاتی رو به اتمام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید