در پی شیوع گسترده کرونا در انگلیس، دولت به ارتش متوسل شد

به گزارش مجله معلمی، با افزایش شدید موارد ابتلا به ویروس کرونا و کمبود کادر درمان در انگلیس، نیروهای نظامی این کشور در بیمارستان ها مستقر شدند.

در پی شیوع گسترده کرونا در انگلیس، دولت به ارتش متوسل شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع انگلیس روز جمعه خاطرنشان کرد استقرار نیروهای نظامی در بیمارستان های این کشور را شروع کرده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این وزارتخانه خاطرنشان کرد با توجه به کمبود کادر درمان در انگلیس دویست نیروی نظامی برای یاری به خدمات ملی سلامت در لندن اختصاص یافته است.

ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس درباره استقرار نیروهای ارتش در بیمارستان ها گفت: آن ها بار دیگر قدم پیش گذاشتند تا به کارکنان خدمات ملی سلامت که تمام شبانه روز در سطح مرکز در حال کار هستند یاری کنند و در جایی که نیاز بیشتری وجود دارد به کادر درمان در طول این زمستان سخت یاری برسانند.

از سوی دیگر مدیر انجمن پزشکی بریتانیا متذکر شد: گرچه دولت ارتش را برای یاری در لندن بازگردانده است اما فراموش نکنیم که در واقع ما در حال حاضر در سطح ملی با مشکل روبرو هستیم. این یک مسئله ملی است و تا به امروز با این سطح از کمبود کارکنان روبرو نبوده ایم.

انگلیس ظرف یک هفته گذشته با افزایش شدید موارد ابتلا به ویروس کرونا روبرو شده و آمار مبتلایان در این کشور به روزانه بیش از 150 هزار نفر رسیده است.

با این حال بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس مصر است که با توجه به واکسیناسیون گسترده در این کشور، نیازی به اعمال محدودیت های تازه نیست و سویه تازه اُمیکرون نیز نسبت به سایر سویه های این ویروس علائم ملایم تری دارد.

روز چهارشنبه برای نخستین بار طی 24 ساعت تعداد مبتلایان به کرونا در انگلیس به بیش از 200 هزار نفر رسید. در حال حاضر سویه اُمیکرون ویروس کرونا، به سویه غالب در میان مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس تبدیل شده است.

سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین گزارش خود خاطرنشان کرد موارد ابتلا به اُمیکرون در هر 36 تا 72 ساعت دو برابر می شود که این امر نشان می دهد این سویه تازه از رشد قابل توجهی نسبت به نوع دلتا که اکنون گونه غالب است، برخوردار است.

از سوی دیگر، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا گفته سویه بشدت سرایت پذیر اومیکرون اکنون سویه غالب کرونا در آمریکا است و 73 درصد از موارد ابتلا در این کشور را تشکیل می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 271

به "در پی شیوع گسترده کرونا در انگلیس، دولت به ارتش متوسل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی شیوع گسترده کرونا در انگلیس، دولت به ارتش متوسل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید