توسعه دهنده ماینکرفت تبادل NFT های درون بازی را برای جلوگیری از سودجویی ممنوع می نماید

به گزارش مجله معلمی، استودیوی موجنگ Mojang که توسعه دهنده ماینکرفت است، موضعی قوی در برابر NFT ها اتخاذ نموده است. در یک پست وبلاگی با عنوان ماینکرفت و NFT ها، این استودیو که متعلق به مایکروسافت است، نوشته که ادغام NFT ها با ماینکرفت با پشتیبانی یا اجازه ما نیست.

توسعه دهنده ماینکرفت تبادل NFT های درون بازی را برای جلوگیری از سودجویی ممنوع می نماید

برای اینکه اطمینان حاصل کنیم گیمرهای ماینکرفت از تجربه ای ایمن و فراگیر برخوردار می شوند، فن آوری های بلاک چین مجاز به ادغام در برنامه های مشتری و سرور و محتوای درون بازی ماینکرفت مانند جهان ها، پوسته ها، آیتم های شخصیتی یا سایر مد ها مثلا برای ایجاد یک دارایی دیجیتال کمیاب نیست.

به گفته موجنگ ، بعضی از شرکت ها سیستم تبادلNFT برای دستیابی به فایل های جهانی ماینکرفت و بسته های پوستی مرتبط ایجاد نموده اند.

این استودیو بعلاوه پیشنهاد می نماید که از نظر تئوری NFT های کلکسیونی می تواند ماینکرفت وجود داشته باشد یا اینکه بازیکنان می توانند با انجام کار هایی در ماینکرفت روی سرور یا کسب عایدی در خارج از بازی واقعی، NFT کسب نمایند.

موجنگ استدلال می نماید که این ممنوعیت کلی به خاطر این است که مایل نیست با این تبادل ها حس کمبود و محرومیت دیجیتال را القا کند که در تضاد با ارزش های ماینکرفت است. این شرکت می گوید که NFT ها سودگرایی را تشویق می نمایند.

خوب است که پست وبلاگ استودیوی را به طور کامل بخوانید، زیرا به طور خلاصه بسیاری از نقدها مربوط به NFT ها و پروژه های بلاک چین را به زبانی که به راحتی قابل درک است بیان می نماید.

تنها استودیوی موجنگ نیست که میانه ای با NFT ها ندارد.Valve هم موضع سختی در برابر بازی های بلاک چین و NFT ها در Steam اتخاذ نموده و Ubisoft ساخت NFT ها برای Ghost Recon Breakpoint را تنها چند ماه پس از راه اندازی این ابتکار متوقف کرد.

اما اپیک گیمز سال گذشته اعلام نمود که برای بازی های بلاک چین در فروشگاه اپیک گیمز باز است و اولین بازی بلاک چین در ژوئن به این فروشگاه آمد.

در حالی که موجنگ به طور کامل در را بر روی ترکیب بلاک چین در آینده نمی بندد، اما با این پست می گردد نتیجه گرفت که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای پیاده سازی فناوری بلاک چین در ماینکرفت وجود ندارد.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 400

به "توسعه دهنده ماینکرفت تبادل NFT های درون بازی را برای جلوگیری از سودجویی ممنوع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه دهنده ماینکرفت تبادل NFT های درون بازی را برای جلوگیری از سودجویی ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید