برومند: استقلال پایین تر از سطح یک تیم معمولی بازی می نماید، کاری که سازمان لیگ کرد اشتباه نبود، فاجعه بود!

به گزارش مجله معلمی، پرویز برومند دروازه بان پیشین تیم فوتبال استقلال به انتقاد از سبک بازی این تیم پرداخت و گفت، عملکرد شاگردان فرهاد مجیدی پایین تر از یک تیم معمولی است.

برومند: استقلال پایین تر از سطح یک تیم معمولی بازی می نماید، کاری که سازمان لیگ کرد اشتباه نبود، فاجعه بود!

پرویز برومند در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تساوی بدون گل تیم فوتبال استقلال مقابل گل گهر سیرجان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال، گفت: از الان هشدار می دهم استقلال نباید خودش را قانع به گل نخوردن و نباختن کند. سه تساوی برابر فجرسپاسی شیراز، نساجی مازندران و گل گهر برابر با دو شکست است. وقتی فجر و گل گهر را نمی بریم، نمی توانیم ادعای قهرمانی در نیم فصل اول را داشته باشیم و این کارمان را سخت می نماید. هر تیمی در نیم فصل اول امتیاز جمع کند، به قهرمانی نزدیک تر است، چون در نیم فصل دوم هیچ تیمی مُفت امتیاز نمی دهد.

وی اضافه کرد: استقلال با این بازیکنان و کیفیتی که دارند، پایین تر از سطح یک تیم معمولی بازی می نماید. جسارت نمی کنم، ولی تیم های دیگر هم چنین وضعیتی دارند و صرفاً مختص استقلال نیست. استقلال باید در این شرایط امتیاز بگیرد و جلو برود. اگر استقلال سه بازی اخیر خود را برده بود، با پنج امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار داشت. از طرفی، استقلال هنوز به حریفان آنچنانی نخورده است. بازی با گل گهر پوچ بود و هیچی نداشت. تیم ما تنها یک موقعیت به دست آورد که دروازه بان حریف با پا آن را دفع کرد. پرسپولیس هم در ملاقات با صنعت نفت آبادان خوب بازی نمی کرد و اگر اشتباه جاگیری دروازه بان نبود و توپ به پای مدافع صنعت نفت نمی خورد، کارش سخت می شد. برای فوتبال ایران زشت است که تیم ها در حد میانه بازی می نمایند.

دروازه بان پیشین تیم فوتبال استقلال با انتقاد از کیفیت بازی های لیگ برتر گفت: اگر بازی های استقلال و پرسپولیس با حریفانش این شکلی است، در سایر بازی ها چه خبر است؟ در لیگ دسته سوم راهنمایی یک تیم را برعهده داشتم و تصور می کنم بازی های آن تیم مجذوب نماینده تر از بازی های لیگ برتر بود. برای استقلال و پرسپولیس بد است که چنین نمایشی داشته باشند. زمانی طرفداران از شهرستان ها به استادیوم می آمدند و اگر بازی چنگی به دل نمی زد، حداقل چهار بازیکن در حد ستاره می دیدند. امروز دیگر ستاره ای هم نداریم. طرفداران با این شرایط با چه اشتیاقی به استادیوم بیایند؟

برومند در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگاران درباره ممانعت سازمان لیگ از بازی کردن بازیکنان خارجی استقلال در ملاقات با گل گهر گفت: سازمان لیگ باید از ابتدا اعلام می کرد که باشگاه استقلال می بایست ضمانت نامه بانکی بدهد. وقتی وثیقه را پذیرفته اند، امروز چرا باید بحث ضمانت بانکی را مطرح نمایند؟! این اقدام تخلف محسوب می گردد. این کار سازمان لیگ اشتباه نیست، فاجعه است. در هر کشوری این داستان را تعریف کنیم، به ما می خندند. ابتدای فصل نوع تضمین را معین کردند و به یکباره در هفته ششم گفتند ضمانت نامه باید تغییر کند. این واقعاً خنده دار نیست؟ کاری که سازمان لیگ با استقلال کرد، جبران ناپذیر است.

وی توضیح داد: فرهاد مجیدی می تواند بگوید اگر این دو بازیکن را در اختیار داشت، گل گهر را می برد. اقدام سازمان لیگ حتی می تواند باعث و بانی قهرمانی یک تیم دیگر گردد. اگر به عنوان مثال سپاهان، با یک امتیاز اختلاف قهرمان گردد، استقلال می گوید اگر بازی با گل گهر بازیکنان خارجی اش را در اختیار داشت و می برد، قهرمان می شد. از اتفاقاتی که در فوتبال مان رخ می دهد، شاخ در آورده ایم. با این کار، حرف و حدیث های زیادی ایجاد شد و متأسفانه خودمان باعث می شویم همه چیز زیر سؤال برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 207

به "برومند: استقلال پایین تر از سطح یک تیم معمولی بازی می نماید، کاری که سازمان لیگ کرد اشتباه نبود، فاجعه بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برومند: استقلال پایین تر از سطح یک تیم معمولی بازی می نماید، کاری که سازمان لیگ کرد اشتباه نبود، فاجعه بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید