بعضی کاربران آیپد مینی 6 از مشکل نمایشگر خبر می دهند

به گزارش مجله معلمی، آیپد مینی 6 به علت طراحی بسیار مدرن و استفاده از آخرین نسل پردازنده A15 با استقبال ویژه ای از سوی کاربران و علاقمندان اپل روبه رو شده است. با این حال، بسیاری از کاربران هنگام کار با آیپد مینی 6 متوجه مشکل بزرگی شده اند. این مشکل به زبانی عامیانه اینطور بیان می گردد که هنگام کار با این گجت، تصویر صفحه نمایش با پرش های ریزی روبرو شده و به نظر می رسد که یک طرف صفحه نمایش آیپد مینی دیرتر از طرف دیگر آن رفرش می گردد.

بعضی کاربران آیپد مینی 6 از مشکل نمایشگر خبر می دهند

چنین ایرادی در هنگام کار با آیپد و اسکرول سریع محتوا مانند چرخیدن در اینترنت به شدت آزار دهنده است. تصور بعضی کاربران این مینی آیپد ها چنین بود که نمایشگر دستگاه دچار شکستگی شده و همین باعث ایجاد پرش های تصویری می گردد. اما بعد از مراجعه به فروشگاه اپل متوجه شدند که این ایراد نه تنها در قسمت به ظاهر شکست شده رخ می دهد، بلکه در کل چنین پرش های ریزی دیده می گردد.

هنگامی که به آیپد مینی 6 به صورت عمودی نگاه می کنیم، سمت راست صفحه نمایش سریع تر از سمت چپ آن رفرش می گردد و ناگهان برعکس این عمل اتفاق می افتد. نکته جالب اینجاست که اگر به صورت افقی به آن نگاه کنیم، تشخیص محل آغاز تاخیر در رفرش صفحه بسیار سخت تر از حالت عمودی آن خواهد شد.

هنوز به طور واضح معین نیست که منشا این مشکل از کدام بخش دستگاه است و پنل LCD،کنترلرهای صفحه نمایش و یا نرم افزار و سیستم عامل از جمله عوامل احتمالی بروز این مشکل محسوب می شوند. اما اگر با نصب کنترلر هایی در دو طرف دستگاه، سیگنال های صفحه نمایش سریع تر به نیمه بعدی آن منتقل گردد، در این صورت به نظر می رسد که این مشکل نتیجه طراحی نامناسب این صفحه نمایش خواهد بود.

صفحه نمایش های آیپد مینی 6 به طور معمول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند ولی در سایر مدل های آیپد کیفیت نمایشگر تعریف چندانی ندارد. در مدل های آیپد پرو، رفرش ریت 120 هرتزی نمایشگر به پنهان کردن مسائل احتمالی آن یاری فراوانی می نماید.

معین اینکه آیا مشکل پرش های ریز صفحه آن قدر بزرگ به شمار میرود که کاربران از کار کردن با آیپد مینی 6 منصرف می شوند و آن را کنار می گذارند، به عهده خود کاربران اپل است. البته، مسائل بصری ظریف و ریز مانند این مشکل برای بعضی از کاربران به شدت ناراحت کننده است و برای بعضی دیگر حتی مشکل هم به حساب نمی آید. بسیاری از کاربران ممکن است متوجه شوند که در نمایشگر آیپد آن ها مسئله ای وجود دارد اما پس از مدتی به آن عادت نموده و می توانند بعد از چند ساعت آن را نادیده بگیرند.

حال باید دید آیا شرکت اپل می تواند دلیل اصلی این مشکل را پیدا کند و راه حلی برای رفع سازی آن به کاربران خود ارائه دهد یا نه.

منبع: 9to5mac

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 110

به "بعضی کاربران آیپد مینی 6 از مشکل نمایشگر خبر می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی کاربران آیپد مینی 6 از مشکل نمایشگر خبر می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید