تور روسیه ارزان: آنتونوف: آمریکا از لفاظی های تهاجمی برضد روسیه دست بردارد

به گزارش مجله معلمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ریانووستی، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در ایالات متحده از واشنگتن خواست که لفاظی های تهاجمی خود برضد مسکو را کنار بگذارد.

تور روسیه ارزان: آنتونوف: آمریکا از لفاظی های تهاجمی برضد روسیه دست بردارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

آنتونوف در این باره طی بیانیه ای گفت: اکنون زمان آن رسیده است که لفاظی های تهاجمی توسعه خارجی کنار گذاشته شوند و به این مسئله فکر گردد که نسل های آینده چگونه با هم زندگی خواهند کرد.

وی در ادامه اضافه نمود که جهت نیل به این مقصود باید به دغدغه های مسکو احترام گذاشته گردد و پتانسیل های نظامی از مرزهای روسیه دور شوند.

سفیر روسیه در آمریکا ضمن اشاره به این مطلب که ناتو سعی دارد که سلطه خود را بیشتر کند، گفت: ما جایی برای عقب نشینی نداریم. ناتو تا مرزهای روسیه جلو آمده است. کوشش می نماید نه تنها بر روی زمین، بلکه در دریا و هوا نیز تسلط یابد. ما اجازه نخواهیم داد رویدادهایی که موجب تضعیف استقلال و حاکمیت روسیه هستند، رخ دهند.

اظهارات آنتونوف در آستانه برگزاری اجلاس شورای ناتو و روسیه مطرح شده است.

ناتو در این باره اعلام نموده است که از مواضع خود عقب نشینی نمی نماید و هرگز درباره سیاست عضویت گیری خود مصالحه نخواهد کرد.

پیشتر، مذاکرات درباره تضمین های امنیتی بین سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا به مدت 7 ساعت و نیم در شهر ژنو در سوئیس انجام شد.

معاون وزیر خارجه روسیه پس از انتها این تبادل نظر تأکید کرد که بازی با آتش به نفع آمریکا نیست و مسکو باید تغییراتی اساسی را در روابط با ناتو ایجاد کند.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا نیز در کنفرانس خبری پس از این تبادل نظر در این خصوص گفت: آمریکا بعضی از پیشنهادات مطرح شده از سوی روسیه را نپذیرفته است. واشنگتن اجازه نمی دهد احدی سیاست درهای باز ناتو را زیر سئوال ببرد.

قرار است شورای ناتو و روسیه نیز امروز چهارشنبه پس از مدت ها تشکیل جلسه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 277

به "تور روسیه ارزان: آنتونوف: آمریکا از لفاظی های تهاجمی برضد روسیه دست بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: آنتونوف: آمریکا از لفاظی های تهاجمی برضد روسیه دست بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید