خودداری مقام پنتاگون از پاسخ دادن درباره حضور زیردریایی آمریکایی در سواحل روسیه

به گزارش مجله معلمی، یک مقام نیروی دریایی آمریکا با رد سناریوی مقامات مسکو درباره ورود یک فروند زیردریایی آمریکایی به آب های سرزمینی روسیه در نزدیکی جزایر کوریل، از پاسخ دادن به سؤالی درباره مکان حضور این زیردریایی آمریکای در منطقه خودداری کرد.

خودداری مقام پنتاگون از پاسخ دادن درباره حضور زیردریایی آمریکایی در سواحل روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام نمود که یک زیردریایی کلاس ویرجینیا متعلق به نیروی دریایی آمریکا در آب های سرزمینی روسیه در نزدیکی جزیره اوروپ مجمع الجزایر کوریل شناسایی شده است. این وزارتخانه تأکید کرد که زیردریایی آمریکایی تذکر طرف روسی برای خارج شدن از آب های ساحلی روسیه را نادیده گرفته است. ناوچه مارشال شاپوشنیکوف ناوگان اقیانوس آرام روسیه در برخورد با این مسئله از تجهیزات ویژه در رابطه با نقض آب های سرزمینی فدراسیون روسیه به وسیله زیردریایی های بیگانه استفاده کرد.

در رابطه با نقض مرز ملی روسیه به وسیله زیردریایی نیروی دریایی آمریکا، وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا در مسکو را نیز احضار نموده و از او شرح خواست.

خبرگزاری نووستی امروز، یکشنبه گزارش داد، یک مقام وزارت دفاع ایالات متحده با رد ادعای طرف روسی و ارائه نسخه خود از آنچه روز شنبه رخ داد، اعلام نمود که زیردریایی نیروی دریایی آمریکا در آب های سرزمینی روسیه در نزدیکی جزایر کوریل حضور نداشته است. کایل رینز، سخنگوی فرماندهی بخش هند و اقیانوس آرام نیروی دریایی آمریکا گفت: ادعای روسیه مبنی بر اینکه زیردریایی ما در حال اجرا عملیاتی در آب های سرزمینی این کشور بوده، صحت ندارد.

رینز با این وجود از پاسخ به سؤالی درباره مکان خاص زیردریایی آمریکای در منطقه خودداری کرد و اضافه نمود که نیروهای نظامی ایالات متحده، پروازها، عملیات دریایی و اقداماتی در جهت تقویت امنیت در آب های بین المللی در سراسر دنیا را انجام می دهند.

پیش از این وزارت دفاع ایالات متحده تأیید نموده بود که مقامات پنتاگون از شرایط زیردریایی هسته ای آمریکایی در نزدیکی مجمع ُالجزایر کوریل آگاه هستند، ولی از شرح جزئیات حادثه اتفاق افتاده پیرامون نقض مرزهای ملی روسیه خودداری کردند.

در رابطه با این حادثه، وزارت دفاع روسیه روز گذشته وابسته نظامی آمریکا در سفارت این کشور در مسکو را به علت نقض آبهای سرزمینی روسیه به وسیله یک فروند زیردریایی آمریکایی احضار نموده و از او درباره این حادثه شرح خواست.

روز شنبه بعلاوه سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه ولوید آستین رئیس پنتاگون مذاکراتی تلفنی با یکدیگر داشتند که در جریان آن در مورد مسائل امنیتی مورد علاقه دوجانبه گفتگو کردند.

؛

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 305

به "خودداری مقام پنتاگون از پاسخ دادن درباره حضور زیردریایی آمریکایی در سواحل روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری مقام پنتاگون از پاسخ دادن درباره حضور زیردریایی آمریکایی در سواحل روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید