چه کسانی به فشارخون پنهان مبتلا هستند؟

به گزارش مجله معلمی، افرادی که ساعات طولانی را در محل کار خود می گذرانند، به احتمال زیاد به فشارخون پنهان مبتلا هستند.

چه کسانی به فشارخون پنهان مبتلا هستند؟

فشار خون پنهان معمولا به وسیله پزشکان تشخیص داده نمی گردد، زیرا فشار خون بیمار در ویزیت های پزشکی طبیعی است، اما در خانه یا خارج از کلینیک بالاست. به گفته کارشناسان، 49 ساعت کارکردن طی هفته یا بیشتر خطر ابتلا به فشار خون بالا را تا 70 درصد افزایش می دهد.

حدود نیمی از بزرگسالان آمریکایی تحت تاثیر فشار خون بالا هستند و این عامل اصلی مرگ و میر 82هزار نفر در سال است. نتایج مطالعه بر روی 3547 کارمند اداری کانادایی نشان می دهد کسانی که 49 ساعت در هفته کار می نمایند، 70 درصد بیشتر در معرض فشار خون پنهان و 66 درصد بیشتر در معرض فشار خون بالا دائمی در مقایسه با همکارانشان که کمتر از 35 ساعت در هفته کار می نمایند قرار دارند.

در میان افرادی که 41 تا 48 ساعت در هفته کار می کردند، احتمال ابتلا به فشار خون پنهان در آن ها 54 درصد بیشتر بود و 42 درصد بیشتر در معرض فشار خون بالا مداوم بودند. خاویر ترودل، محقق ارشد این تحقیق گفت: فشار خون پنهان و پایدار با خطر بیشتر بیماری قلبی عروقی مرتبط است.

فشار شغلی، یک عامل استرس زای کاری است که به عنوان ترکیبی از خواسته های کاری بالا و اختیار تصمیم گیری پایین تعریف می گردد. با این حال، سایر عوامل استرس زا نیز ممکن است بر این مورد تأثیر داشته باشند. تحقیقات آینده می تواند آنالیز کند که آیا مسئولیت های خانوادگی - مانند تعداد بچه ها، وظایف خانه و نقش مراقبت از کودک - ممکن است با شرایط کاری تعامل داشته باشد و موجب فشار خون بالا گردد یا خیر.

این مطالعه در پنج سال انجام شد و 19 درصد از این کارمندان قبلا قرص های فشار خون مصرف می کردند. حدود 13 درصد از کارکنان فشار خون پنهان داشتند، اما هیچ دارویی برای فشار خون بالا مصرف نمی کردند. تاثیر ساعات کار طولانی بر فشار خون هم برای زنان و هم برای مردان شرکت نماینده در این مطالعه یکسان بود.

ترودل گفت: مردم باید توجه داشته باشند که ساعات کار طولانی ممکن است بر سلامت قلب آنان تأثیر بگذارد و اگر ساعات طولانی کار می نمایند، باید از پزشک خود در خصوص آنالیز فشار خون خود در طول زمان با یک مانیتور پوشیدنی سوال نمایند. وی اضافه نمود: ما قبلا نشان داده ایم که در طول پنج سال، از هر پنج فرد مبتلا به فشار خون پنهان، یک نفر هرگز فشار خون بالا را در یک محیط بالینی نشان نداده که به طور بالقوه تشخیص و درمان را به تاخیر می اندازد.

منبع: فرادید
انتشار: 14 اسفند 1401 بروزرسانی: 14 اسفند 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 513

به "چه کسانی به فشارخون پنهان مبتلا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی به فشارخون پنهان مبتلا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید