هادی محقق شرح می دهد؛ چرا علاوه بر کارگردانی در درب بازی کرد

به گزارش مجله معلمی، تهران (پانا) - کارگردان فیلم سینمایی درب از آثار راه یافته به جشنواره چهلم فیلم فجر می گوید به علت جرئیات کاراکتر اصلی، تصمیم به ایفای این نقش در فیلم گرفته است.

هادی محقق شرح می دهد؛ چرا علاوه بر کارگردانی در درب بازی کرد

به گزارش مهر، هادی محقق کارگردان فیلم سینمایی درب که در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، گفت: تمام مراحل فنی این فیلم سینمایی به سرانجام رسیده و به زودی نسخه دی سی پی درب آماده شده و نسخه نهایی را تحویل دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر می دهیم.

وی ادامه داد: این فیلم یک بازیگر اصلی و یک بازیگر مکمل دارد، شخصیت های فیلم جزئیات بسیاری دارد و برای آن با تعدادی از نابازیگران تبادل نظر نموده و حتی پلان هایی را نیز تمرین کردیم، اما در نهایت با توجه به زمان اندکی که داشتیم تصمیم گرفتیم تا خودم یکی از نقش های مورد نظر را بازی کنم. البته این را هم باید بگویم بازی در این نقش یک تصمیم جمعی بود.

کارگردان فیلم او خوب سنگ می زند تاکید نمود: مساله این است که آیا واقعاً فیلم های مخاطب پسند و یا همان فیلم های گیشه، حق حضور در جشنواره ها را دارند؟ فیلمی مانند درب درست است که شکل و فضای متفاوتی دارد اما می تواند مخاطب را به سینما جلب کند، البته تاکید می کنم که ذائقه مخاطب ایرانی تغییر نموده و از آن ذائقه سنتی خود فاصله گرفته است و اگر فضای بیشتری به این فیلم ها داده گردد بی شک می تواند مخاطبان بیشتری را به سینما بکشاند.

وی شرح داد: نباید فراموش کرد که مخاطب در پی تماشا فیلم است، اما اینکه بخواهیم این تفکر را همچنان ادامه دهیم که فیلم هایی که بازیگر چهره ندارند نمی توانند مخاطب داشته باشند، می تواند به سینما صدمه بزند، معتقدم با افزایش گونه های مختلف فیلم در سینمای ایران مخاطب امکان انتخاب را داشته و براساس نیازی که دارد فیلم مورد نظر خود را انتخاب می نماید.

کارگردان فیلم ممیرو تاکید نمود: در حال حاضر سینمای ایران، صد در صد تبدیل به سینمای اجتماعی شده است. البته این مساله خوب است اما باید به همان یک درصد از سینمایی که خارج از فضای اجتماعی نیز ساخته می گردد فرصت دیده شدن داد. درست است که سیمرغ هنر و تجربه از این دوره از جشنواره فیلم فجر حذف شده است، اما بی شک فیلم هایی مانند درب می تواند در بخش های دیگر مورد توجه قرار گرفته و دیده شوند، البته معتقدم هر فیلمی که در بین این 22 فیلم قرار گرفته جدا از فضا و موضوع فرصت رقابت در همه رشته ها را دارند.

وی ادامه داد: معتقدم سینمای هنر و تجربه می تواند به تنهایی یک جشنواره برگزار کند، اما فکر می کنم فضای نانوشته ای نسبت به این نوع از سینما وجود دارد که اجازه توسعه این سینما را نمی دهد. در واقع جشنواره فیلم فجر باید این مساله را مدنظر داشته باشد که این سینما نیز باید مورد توجه قرار گیرد، هرچند هنر و تجربه توانسته شخصیت و جایگاه خود را در سینما پیدا کند، اما بازهم باید روی آن تمرکز داشت.

محقق در سرانجام گفت: معتقدم فیلم هایی مانند درب با توجه به فضایی که دارد در صورت تبلیغات و معرفی مناسب می تواند مخاطبان بسیاری را به سینما جلب کند.

دِرب روایتگر مامور اداره برقی است که قرار است برق خانه ای تَک و دورافتاده را وصل کند. هادی محقق و محمد اقبالی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم دِرب در استان کهگیلویه و بویراحمد و در روستاهای اطراف شهر سوق فیلمبرداری شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 345

به "هادی محقق شرح می دهد؛ چرا علاوه بر کارگردانی در درب بازی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی محقق شرح می دهد؛ چرا علاوه بر کارگردانی در درب بازی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید