نامه نگاری با کنیا درباره مستندات مرگ باران

به گزارش مجله معلمی، مدیر باغ وحش ارم اضمن اشاره به بازسازی جایگاه شامپانزه های باغ وحش ارم گفت: با مرکز نگهداری سوییت واترز کنیا نامه نگاری های لازم را برای ارسال مستندات و فیلم نزاع باران با دیگر شامپانزه ها انجام داده ایم، ولی هنوز این مدارک را دریافت نکرده ایم.

نامه نگاری با کنیا درباره مستندات مرگ باران

به گزارش ایسنا، اواخر اردیبهشت سال96 بود که در باغ وحش ارم تهران، بچه شامپانزه نارسی از مادر جوانش به دنیا آمد که به دلیل جوانی و نداشتن تجربه زایمان و اختلالات روحی توانایی نگهداری از این بچه شامپانزه را نداشت و در همان بدو تولد به این بچه شامپانزه آسیب وارد کرد سپس به مدت سه سال تحت مراقبت های شخصی نهاده شد.

اما دوباره به باغ وحش ارم بازگردانده شد. این بچه شامپانزه معروف به باران در جایگاهی جداگانه نگهداری می شد. این شرایط برای شامپانزه ها که ذاتا اجتماعی هستند و به صورت گله ای زندگی می نمایند، مناسب نیست.

پس از انتقاد های وارد شده به محل نگهداری شامپانزه ها در باغ ارم و نامه نگاری های مدیرعامل مجموعه ارم سبز با سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست تهران باران چهارساله به مرکز سوییت واترز در کشور کنیا منتقل شد. اما باران شش ماه بعد از زندگی در کنیا قفل ایمنی قفس را شکست و در نزاع با شامپانزه ها تلف شد.

پرویز قندالی درباره جایگاه نو شامپانزه های باغ وحش ارم و تعداد شامپانزه هایی که در این مجموعه نگهداری می شوند گفت: در حال حاضر در باغ وحش ارم از هفت شامپانزه نگهداری می گردد و سقف راهرو ها و سرامیک ها و کف و نرده های محل نگهداری آن ها را بازسازی و سیستم گرمایشی هوشمند فراهم نموده ایم.

وی درباره جایگاه نگهداری نو شامپانزه ها گفت: برای ساخت جایگاه نو نامه نگاری های لازم اجرا شده است و ابعاد زمین را برای طراحی قفس نو داده ایم.

مدیر باغ وحش ارم در واکنش به انتقاد های مطرح شده نسبت به تلف شدن باران در مرکز نگهداری کنیا گفت: چرا و، اما و اگر همواره وجود دارد.

جین گودال اولین نفر در این ماجرا بود که خودش این مرکز را تاسیس نموده است و تمام شرایط جایگاه نگهداری را تایید کرد و حتی خود منتقدان هم جایگاه را دیدند و تایید کردند که شرایط خوبی دارد. چرا شش ماهی که باران در کنیا نگهداری شد، کسی به این مرکز انتقادی نکرد؟

وی اضافه کرد:همه منتقدان و حتی کسانی که حاشیه ایجاد کردند جایگاه باران را دیدند و آن را مناسب ارزیابی کردند که دارای برترین شرایط است، اما همواره بعد از وقوع حادثه همه می گویند چرا؟

مدیر باغ وحش ارم در ادامه گفت: با مراکز بسیاری هم نامه نگاری کردیم و مرکز سوییت واترز مسئولیت را پذیرفت و وقتی مشورت کردیم همه پذیرفتند و تشویق کردند کسی درباره این موضوع مخالفتی نداشت.

قندالی تاکید نمود: ما با همه جا برای نگهداری باران نامه نگاری کردیم و این مرکز پذیرفت. فرایند نامه نگاری ها پس از فرستادن گواهی پزشکی و مسائل دیگر چهارماه طول کشید.

وی با بیان اینکه در دوران شش ماهه زندگی باران در سوییت واترز درباره شرایط آن اطلاعات دریافت می کردیم، گفت: مرحله به مرحله از شرایط باران فیلم گرفته و برای ما ارسال می شد. درحال حاضر هم نامه نگاری نموده ایم تا مستندات و فیلم حادثه را برای ما ارسال نمایند.

مدیر باغ وحش ارم ادامه داد:حادثه ای که برای باران در کنیا رخ داد اتفاقی بود که در تمام جهان می توانست رخ دهد. در برترین باغ وحش جهان کودکی از حصار پایین افتاد و برای نجات جان یک انسان با تیر یک گوریل را کشتند و بسیاری اتفاقات دیگر از این قبیل که می افتد.

حوادث و اتفاقات همواره در زندگی هستند. هرجایی ممکن بود این حادثه رخ دهد. قطعا کسی نمی خواست این اتفاق بیفتد. به هرحال ما درخواست دادیم تا به صورت مکتوب گزارش دلیل مرگ باران را برای ما ارسال نمایند.

قندالی در انتها توضیح داد: ما شرایط نگهداری از باران را داشتیم، ولی برای اینکه بین هم سن وسالان خود و به صورت گله ای بزرگ گردد او را به مرکز کنیا انتقال دادیم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 289

به "نامه نگاری با کنیا درباره مستندات مرگ باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نگاری با کنیا درباره مستندات مرگ باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید