محدودیت 60 درصدی به پروازهای داخلی بازگشت، ظرفیت پذیرش مسافر در حوزه ریلی و جاده ای تغییر نکرد

به گزارش مجله معلمی، بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا ظرفیت پذیرش مسافر در پروازهای داخلی به 60 درصد کاهش یافت و سخت گیری ها در سایر بخش های حمل و نقل تشدید شد.

محدودیت 60 درصدی به پروازهای داخلی بازگشت، ظرفیت پذیرش مسافر در حوزه ریلی و جاده ای تغییر نکرد

خبرنگاران ـ با شیوع سویه نو کرونا (امیکرون) در کشور و افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری، ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های نوی در بخش های مختلف ارائه داده است.

بر این اساس ظرفیت پذیرش مسافر در پرواز های داخلی به مدت دو هفته باید کاهش یابد که سخنگوی سازمان هواپیمایی می گوید آماده انجام این دستور العمل است و پس از ابلاغ این مصوبه، تمامی ایرلاین ها موظف به رعایت آن هستند.

آبان پارسال بود که ستاد ملی مقابله با کرونا به تمامی ناوگان بخش حمل ونقلی کاهش ظرفیت پذیرش مسافر تا 60 درصد را ابلاغ کرد و همین امر باعث شد که بعد از مدتی شرکت های هواپیمایی به علت افزایش هزینه ها و زیان دهی به علت کاهش پذیرش مسافر خواهان افزایش قیمت شدند.

از ابتدای آذر سال جاری با توجه به توسعه واکسیناسیون در کشور، کاهش ظرفیت پذیرش مسافر در ناوگان حمل ونقلی برداشته شد و اندازه پذیرش مسافر در هواپیما به 100 درصد و در سایر ناوگان حمل ونقلی از جمله اتوبوس و قطار به 80 درصد رسید.

این در حالی است که باید تمامی بخش های حمل ونقلی کارت واکسن و یا تست پی سی ار مسافران را در هنگام صدور بلیت آنالیز نمایند و به هیچ عنوان برای مسافر کرونایی بلیت صادر ننمایند.

میر اکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت که این سازمان مصوبه کاهش ظرفیت پذیرش مسافر تا 60 درصد را به ایرلاین ها ابلاغ نموده و تمامی شرکت های هواپیمایی باید این مصوبه را رعایت نمایند بنابراین صدور بلیت تا دو هفته باید براساس این مصوبه باشد.

او می گوید: کارت واکسن و تست پی سی ار منفی تمامی مسافران در هنگام صدور بلیت آنالیز می گردد و هیچ بلیتی برای افراد کرونایی صادر نمی گردد.

و اما در بخش حمل ونقل جاده ای، داریوش باقر جوان مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری گفت: در اتوبوس های برون شهری، کاهش پذیرش ظرفیت مسافر نداریم و تمامی ناوگان همانند گذشته با ظرفیت 80 درصدی مسافرگیری می نمایند.

او می گوید: از ابتدای شیوع ویروس کرونا دستور العمل ها سخت گیرانه تر شده و هیچ مسافری بدون ماسک اجازه سوار شدن به اتوبوس را ندارد و از سوی دیگر در هنگام صدور بلیت هم کارت واکسن و تست پی سی ار آنالیز می گردد.

در حوزه حمل و نقل ریلی، شرکت راه آهن اعلام نموده که به صورت مرتب تمامی واگن ها در هنگام ورود به مبدا و مقصد ضدعفونی می شوند و ظرفیت پذیرش مسافر در این ناوگان هم همان 80 درصد است. بعلاوه هنگام صدور بلیت و سوار شدن مسافران به قطار هم کارت واکسن و یا تست پی سی آر آنها آنالیز می گردد.

همزمان با شیوع امیکرون در کشور باید در تمامی حوزه های حمل ونقلی از جمله قطار، اتوبوس و هواپیما دستورالعمل های بهداشتی به درستی اجرا گردد، پیش از این بعضی از مسافران اعلام می کردند در هنگام سوار شدن به ناوگان حمل و نقلی کارت واکسن آنها چک نمی گردد و حتی بعضی افراد با وجود کرونا سوار این ناوگان شده بودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 296

به "محدودیت 60 درصدی به پروازهای داخلی بازگشت، ظرفیت پذیرش مسافر در حوزه ریلی و جاده ای تغییر نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت 60 درصدی به پروازهای داخلی بازگشت، ظرفیت پذیرش مسافر در حوزه ریلی و جاده ای تغییر نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید