طلاق صوری و ازدواجِ دوباره برای دریافت وام!

به گزارش مجله معلمی، بعضی از افراد در سایت دیوار ادعا نموده اند، برای زوج هایی که چند سالی از عقد آن ها گذشته است و هنوز وام ازدواج خود را دریافت ننموده اند تسهیلات ازدواج آن ها را از بانک ها می گیرند. اما شرایط دریافت وام ازدواج بعد از گذشت چند سال از عقد به چه صورت است؟

طلاق صوری و ازدواجِ دوباره برای دریافت وام!

به گزارش تجارت نیوز، بعضی از افراد در سایت دیوار ادعا نموده اند، برای زوج هایی که چند سالی از عقد آن ها گذشته است و هنوز وام ازدواج خود را دریافت ننموده اند تسهیلات ازدواج آن ها را از بانک ها می گیرند.

دریافت وام ازدواج زوج هایی که چند سالی از عقد آن ها گذشته است را بعضی از محضرخانه ها انجام می دهند. فرآیند انجام این کار به این صورت است که زوج ها با مراجعه به این محضرخانه ها طلاق صوری می گیرند و بعد از ثبت طلاق دوباره محضرخانه عقد رسمی را برای آن ها می خواند. تاریخ عقد تازه به بانک اعلام می گردد و متقاضی می تواند وام خود را از بانک دریافت کند.

در حال حاضر هزینه محضرخانه ها برای انجام طلاق و عقد بین یک میلیون و 100 تا 200 هزار تومان است، اما برای آنکه وام ازدواج گرفته گردد تا 20 میلیون تومان هم از افراد پول می گیرند.

یکی از این محضرخانه ها به خبرنگار تجارت نیوز گفت: ما فقط طلاق صوری و عقد رسمی را انجام می دیم بعد از آن ثبت نام وام ازدواج و انتخاب شعبه بانک برای دریافت وام بر عهده مشتری است. البته تو بانک آشنا داریم و اگه می خواید زودتر وام خودتون رو بگیرید و ثبت نام رو هم ما انجام میدیم و برای هر نفر 5 میلیون تومان به جز 20 میلیون طلاق و عقد دریافت می کنیم

با احتساب هزینه طلاق و عقد دوباره برای هر زوج و ثبت نام وام ازدواج به وسیله محضرخانه، هر زوج باید 30 میلیون تومان بپردازند. در صورتی که در حال حاضر وام ازدواج 70 میلیون تومان است.

مبلغی که بانک ها برای پرداخت وام ازدواج به مشتریان می دهند در حال حاضر 70 میلیون تومان است و در مجموع هر زوج 140 میلیون تومان از بانک وام می گیرد. اما اگر متقاضی دریافت وام ازدواج زیر 24 سال سن داشته باشد بانک ها موظف هستند تا سقف 100 میلیون تومان به متقاضی با رعایت معرفی ضامن رسمی کسر از حقوق پرداخت کند.

این محضرخانه ها با انجام یک عقد یک میلیون تومانی، از مشریان 20 میلیون تومان پول می گیرند و در حال حاضر هیچ نظارت قانونی بر روی آن ها انجام نمی گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 231

به "طلاق صوری و ازدواجِ دوباره برای دریافت وام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلاق صوری و ازدواجِ دوباره برای دریافت وام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید