صنعت لوازم خانگی کشور دچار تحول بزرگی شده است

به گزارش مجله معلمی، رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: طی چهار سال اخیر، صنعت لوازم خانگی از نظر کیفیت و خدمات پس از فروش دچار یک تحول بزرگ شده است.

صنعت لوازم خانگی کشور دچار تحول بزرگی شده است

آقای اکبر پازوکی گفت: هم اکنون فراورینمایندگان به این نتیجه رسیدند که برای رقابت با جهان و ماندگاری در چرخه فراوری باید کیفیت را افزایش دهند، درحالیکه گذشته آن کیفیت و هدف عالی که امروز باید به آن میرسیدیم، معین نکرده بودیم.

به گفته او، صنعت لوازم خانگی ایران طی چهار سال اخیر از نظر کیفیت و خدمات پس از فروش دچار یک تحول بزرگ شده است.

پازوکی می گوید: باگذشت چهار سال از ممنوعیت واردات رسمی لوازم خانگی مردم تا حدودی به فراوری داخل اطمینان پیدا کردند و لوازم خانگی فراوری داخل را با خیال راحت خریداری می نمایند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران تهران از فراهم شدن زمینه صادرات لوازم خانگی ایرانی به جهان اشاره نمود و گفت: ما کشور های هدف را پیدا کردیم و در هدفگذاری ها بحث کیفیت، شکل کالا و خدمات پس از فروش را مد نظر قرار دادیم.

پازوکی می گوید: اگر تا قبل از سال 96 با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها قهر بودیم، اما امروز در آشتی کامل با این شرکت ها هستیم و از سازمان استاندارد داخل کشور هم برای به روزرسانی فراوریات داخلی استفاده می کنیم.

او با تأکید بر اینکه عوض کردن خط فراوری و رعایت استاندارد های روز جهان نیازمند تجارت آزاد و حمایت جدی دولت است، گفت: فراورینماینده برای فراوری باکیفیت، باید سرمایه گذاری کند و ماشین آلات نو را به داخل کشور بیاورد یا اینکه از توانایی شرکت های دانش بنیان یاری بگیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران از شرکت های دانش بنیان درخواست کرد که به صورت تخصصی به صنعت لوازم خانگی ورود نمایند.

خبرنگاران مالی صنعت ، تجارت و کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آبان 1401 بروزرسانی: 23 آبان 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 461

به "صنعت لوازم خانگی کشور دچار تحول بزرگی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت لوازم خانگی کشور دچار تحول بزرگی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید