حالت DMZ کال آو دیوتی وارزون 2 چیست؟

به گزارش مجله معلمی، بازی وارزون 2 (Warzone 2) دنباله عنوان بسیار پیروز وارزون یک از مجموعه ندای وظیفه (Call of Duty) است. بازی وارزون به طور کلی عناوین رایگان این مجموعه بوده و هواداران بسیار زیادی دارد. نکته جالب اینجاست که اکتیویژن خاطرنشان کرد وارزون 1 را از دور خارج نخواهد کرد. با این حال نوآوری های موجود در شماره 2 باعث خواهد شد تا بازیکنان بیشتری به آن جذب شوند.

حالت DMZ کال آو دیوتی وارزون 2 چیست؟

یکی از موارد تازه وارزون 2 حالت DMZ است. این حالت تازه با چیزی که ما در سبک بتل رویال شاهد بودیم تفاوت زیادی دارد. به همین علت به میزان حالت بازیکن علیه بازیکن (PvP) حساس نیست. با این حال چالش های مخصوص خود را داشته و هیجان زیادی دارد. در حالت DMZ دشمن شما هوش مصنوعی است. همینطور اینکه در مقابل شما پناهگاه های دشمنی وجود دارند که شما بDMZاید کوشش کنید آن ها را یافته و درب آن ها را باز کنید. در این حالت بازیکنان دیگر نیز با شما در بدست آوردن پناهگاه و مبارزه رقابت خواهند کرد. نکته جالب اینجاست که ابر موجود در حالت DMZ دائم در حال بزرگ شدن است.

حالت DMZ برای افرادی که در پی امتحان کارهای تازه هستند، پاداش خوبی دارد. از سلاح های مختلف گرفته تا آیتم های ظاهری که شما را با بازیکنان دیگر متفاوت کند. حال در این متن قصد داریم تا شرح کوتاهی در خصوص حالت DMZ بدهیم تا با آن بیشتر آشنا شوید.

حالت DMZ چگونه کار می نماید؟

DMZ در اصل یک حالت شوتر استخراجی (Extraction) است. به این شکل که شما وارد یک فضای بزرگ با هوش مصنوعی شده و باید قرارگاه های مختلف را بدست بیاورید. در این قرارگاه ها منابع مختلف وجود داشته و بازیکنان باید آن ها را پیدا نمایند. کوله پشتی شما محدود است. به همین علت باید در انتخاب های خود دقت به خرج دهید. مخصوصاً اینکه برای بدست آوردن این پاداش ها باید مأموریت را به اتمام برسانید. پس موارد حیاتی نیز باید در کوله شما وجود داشته باشد.

نکته اینجاست که در حالت DMZ شما تنها 1 جان دارید. به همین علت اعمال شما ریسک بالایی خواهند داشت. همینطور اینکه اگر شما بدون استخراج بمیرید، هرچه بدست آورده بودید را از دست خواهید داد. پس باید در انتخاب و سبک بازی خود دقت به خرج دهید. گولاگ (Gulag) که یکی از شاخصه های وارزون یک بود در حالت DMZ وجود ندارد.

شرکت سازنده کوشش نموده تا با اضافه کردن موارد خاصی این قسمت را راحت تر کند. اول اینکه شما یک بخش برای سلاح خود خواهید داشت. این بخش جایی را در کوله پشتی شما اشغال ننموده و به همین علت مزاحم شما نیست. از طرفی اگر سلاح خود را از دست دهید، می توانید پس از مدتی آن را دوباره بدست بیاورید. با تجربه بیشتر بازی شما می توانید این مدت زمان را کوتاه تر هم بکنید. از طرفی اگر در ابتدا سلاح نداشته باشید، بازی به شما به صورت رندوم یک سلاح پایه را خواهد داد.

ابزار شما در DMZ اهمیت بسیار زیادی دارد. مخصوصاً اینکه ابر رادیواکتیو به طور دائم در حال بزرگ شدن است. بازی کلاً 25 دقیقه زمان دارد و در این مدت ابر سمی کل نقشه را فرا می گیرد. حال شما باید کوشش کنید با یاری تیمتان در این شرایط دوام بیاورید. در کنار شما افراد دیگر هم هستند که در پی جمع آوری پاداش هستند. قانون کلی این است؛ هرچه بیشتر دوام بیاورید، پاداش شما هم بیشتر است. مشکل اینجاست که هرچه بیشتر بمانید زنده ماندن دشوارتر و احتمال استخراج هم کمتر می گردد.

در DMZ باید چه کاری انجام دهیم؟

شما در حالت DMZ محدود نیستید. اعمال زیادی وجود دارند که می توانید انجام داده و اگر عناوین این سبک را بازی ننموده باشید، قطعاً از آن لذت خواهید برد. از کارهایی که می توانید انجام دهید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قراردادها (Contracts): مانند وارزون، این مأموریت های کوچک یکی از برترین راه ها برای کسب عایدی هستند. قراردادهای مختلفی هم در این بازی وجود دارد. برای مثال از تحویل یک بار گرفته تا کشتن یک فرد خاص با سختی های مختلف در این بازی وجود دارد. برای اتمام هر کدام شما باید استراتژی متفاوتی داشته و کوشش کنید به برترین نحو آن ها را تمام کنید.
  • قرارگاه ها (Strongholds): این مقر ها با علامت قلعه در نقشه تعیین شده اند. در این منطقه ها دشمنان خطرناکی حضور دارند ولی شما می توانید پاداش خوبی از آن بدست بیاورید. برای ورود به این قرارگاه ها شما باید کلید داشته باشید. این کلیدها به صورت رندوم از دشمنانی که می کشید بدست می آید. پس از آن شما به نزدیک ترین قرارگاه رفته و وارد آن می شوید.
  • فعالیت های دنیای بازی (World Activities): این مأموریت ها بیشتر به فرقه (Faction) شما بستگی دارند. شما قبل از وارد شدن به DMZ می توانید آن ها را انتخاب کنید. پاداش این موارد بیشتر حالت تزئینی و ظاهری داشته و شما را از بازیکنان دیگر متمایز می نماید. در زمین بازی نیز میزان زیادی صندوق وجود دارد که با بازکردن آن ها به میزان زیادی ارز داخل بازی دسترسی پیدا خواهید کرد.

به طور کلی دست شما DMZ کاملاً باز است. شما می توانید در دنیای آن به گشت و گذار پرداخته یا اینکه یک مأموریت را انجام دهید. با این حال اولویت بندی بسیار مهم است. اگر شما تصمیم دارید که یک مأموریت را انجام دهید قبل از پخش شدن ابر رادیواکتیو آن را به اتمام برسانید. همینطور اینکه قبل از وارد شدن به DMZ حتماً به ابزار و سلاح های خود توجه کنید.

آیا می توان DMZ را به تنهایی بازی کرد؟

اگر شما مزاحمت افراد دیگر را در اتمام یک مأموریت نمی خواهید، می توانید به تنهایی DMZ را تجربه کنید. تنها چیزی که احتیاج دارید این است که قسمت Squad Fill را غیر فعال کنید. پس از آن وارد بازی شده و از آن لذت ببرید. مشکل اصلی اینجاست که در حالت تنهایی کسی نیست که شما را نجات دهد. اگر بمیرید دیگر هم تیمی ای وجود ندارد که شما را زنده کند. اگر قصد تجربه این بازی را به تنهایی دارید، حتماً یک کیت زنده نماینده (Revive Kit) همراه خود داشته باشید. این کیت ها نیز در قرارگاه ها و مکان های مختلف بازی وجود دارند.

منبع: PCgamer.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 آذر 1401 بروزرسانی: 1 آذر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 464

به "حالت DMZ کال آو دیوتی وارزون 2 چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حالت DMZ کال آو دیوتی وارزون 2 چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید