جوابیه شهرزاد درباره تعطیلی تئاتر نوید محمدزاده

به گزارش مجله معلمی، پردیس تئاتر شهرزاد با انتشار جوابیه ای اظهار داشت که نمایش شب شک همه مجوز های لازم را داشته و علت تعطیلی اجرای آن حضور نوید محمدزاده به عنوان تهیه کننده اثر بوده است.

جوابیه شهرزاد درباره تعطیلی تئاتر نوید محمدزاده

در پی توضیحات شورای نظارت و ارزشیابی درباره دلایل توقف اجرای نمایش شب شک به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه کنندگی نوید محمدزاده، پردیس تئاتر شهرزاد، جوابیه ای را به توضیح زیر منتشر کرد:

در پاسخ به توضیحات و ادعای مهدی امینی، رئیس شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنر های نمایشی، در پی متوقف شدن اجرای نمایش شب شک به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه کنندگی نوید محمدزاده و صحبت های ایشان درباره عدم کسب مجوز تمدید، نکات زیر قابل ذکر است:

الف- رئیس شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش بهتر از هر کسی باید بداند که باز شدن سایت بلیت فروشی یک نمایش بدون کسب مجوز و اعلام شورای نظارت غیر ممکن است و پردیس تئاتر شهرزاد نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ب- مجوز تمدید نمایش شب شک با شماره 145241/ 1401در دبیرخانه اداره کل هنر های نمایشی ثبت شده است و به غیر از تایید شورای نظارت در گروه مشترک با سایت تیوال، امکان ندارد فروش نمایشی باز گردد.

پ- نمایش شب شک به علت فاصله کم صدور مجوز تا اجرا تبلیغی در فضای مجازی نداشته است و هنوز تیزر و پوستر رسمی برای آن طراحی نشده است و منظور از پخش بدون مجوز تبلیغات نمایش دقیقا تعیین نیست که به کجا اشاره می نماید!

ج- در قسمتی از این مطلب آمده است: این مشکل با حضور کارگردان و رفع ابهامات موجود رفع خواهد شد! اما قراین و شواهد نشان از آن دارد که نام تهیه کننده نمایش سبب توقیف این نمایش بعد از اولین اجرا شده است.

سئوال این است که چطور پس از تایید نهایی شورای نظارت و صدور مجوز بعد از بازبینی، چرا با نامه کتبی به سایت تیوال دستور توقیف نمایش و بستن فروش آن صادر شده است؟ آیا قرار است هر نمایش بعد از بار ها بازبینی متوقف گردد؟

گفتنی است که فروش بلیت نمایش شب شک به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه کنندگی نوید محمدزاده بعد از اولین اجرا در دوره نو از روز یکشنبه (پنجم تیر ماه) در سایت ارائه دهنده این بلیت متوقف و کلیه اقلام تبلیغاتی این نمایشی بنا به اعلام شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنر های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمع آوری شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 395

به "جوابیه شهرزاد درباره تعطیلی تئاتر نوید محمدزاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوابیه شهرزاد درباره تعطیلی تئاتر نوید محمدزاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید