جراحت شدید پلنگ پیدا شده در روستای ژرف

به گزارش مجله معلمی، این قلاده پلنگ نر که بین هشت تا 9 سال سن دارد و بالغ است طی هفته گذشته با شرایط زخمی از ناحیه سر در نزدیکی روستای ژرف شهرستان کلات در ارتفاعات هزار مسجد پیدا شد و برای طی فرایند درمانی و انجام آزمایش های تشخیصی به دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد منتقل شد.

جراحت شدید پلنگ پیدا شده در روستای ژرف

با توجه به انجام فرایند تشخیص درمان به وسیله متخصصان و انجام آزمایش های لازم تعیین شد این گونه ارزشمند از ناحیه سر دچار ضربه شدید و شکستگی شده است و بعلاوه بدنش را عفونت زیادی در بر گرفته است لذا طبق پروتکل های کنترل عفونتها، درمان آنتی بیوتیک و سرم تراپی برایش انجام شد.

این پلنگ از دو روز قبل، یکشنبه 14آذر به باغ وحش وکیل آباد مشهد منتقل شده و دچار عدم هوشیاری و بی پاسخی به محرکات محیطی است که ناشی از ضربه شدید به ناحیه سر و عفونت بدنش است.

آمار دقیقی از شرایط حضور پلنگ در خراسان رضوی وجود ندارد، اما شواهد نشان می دهد که این استان جزء نخستین استان های کشور از نظر حضور این گونه ارزشمند است و تعداد پلنگ های موجود در استان بین 60 تا 70 قلاده تخمین زده می گردد.

منطقه هزار مسجد یکی از منطقه ها حفاظت شده استان خراسان رضوی با وسعتی حدود 112 هزار و 714 هکتار با سیمای کوهستانی و صخره ای واقع در شمال شرقی مشهد است و از گونه های جانوری مهم در منطقه گرگ، قوچ، میش و پلنگ را می توان نام برد.

عکاس: امین خسروشاهی

منبع: فرارو
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 217

به "جراحت شدید پلنگ پیدا شده در روستای ژرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحت شدید پلنگ پیدا شده در روستای ژرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید