جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از 654 متقاضی برگزار گشت

به گزارش مجله معلمی، کانادا جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مرتبط با برنامه مهاجرت استانی را دیروز مورخ دهم فوریه 2021 برگزار کرد و برای متقاضیانی که منتخب استان شده بودند دعوتنامه صادر نمود. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا برای متقاضیانی دعوتنامه صادر کرد که حداقل 720 امتیاز داشتند.

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از 654 متقاضی برگزار گشت

تنها متقاضیانی دعوت شدند که از طرف برنامه مهاجرت استانی یا PNP انتخاب شده بودند و علت اینکه حداقل امتیاز هم اینقدر بالا بوده همین است. متقاضیان که از طرف یکی از استان ها انتخاب شوند به صورت اتوماتیک 600 امتیاز اضافی به امتیازاتشان اضافه می شود و به همین علت است که حداقل امتیاز پذیرش های مرتبط با برنامه مهاجرت استانی نسبت به سایر پذیرش ها نسبتا بالاتر است. بدین ترتیب 250 متقاضی دعوت شده هم اکنون می توانند رسما درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر جهان بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از قاعده tie-break استفاده می شود: در آخرین پذیرشی که برگزار شده بود متقاضیانی که امتیاز آنها در CRS یا سیستم جامع رتبه بندی 720 و بالاتر بود می بایست پروفایل خود را قبل از چهاردهم آگوست 2020 راس ساعت 6:51:00 ارائه می کردند. قرار است سال 2021 سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد چرا که کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال های آینده بالاتر برده است.

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه ای فرضی از یک زوج متاهل که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند توجه کنید:

وحید و مهسا زن و شوهر و به ترتیب 34 و 31 ساله هستند. هر دو مدرک لیسانس دارند و در آزمون آیلتس شرکت کرده و در مهارت شنیداری نمره 8 و در مهارت های دیگر نمره 7 گرفته اند. مهسا سه سال اخی را به عنوان برنامه نویس کامپیوتر مشغول بوده است و همسرش وحید هم طی چهار سال گذشته در بخش فاینانس و امور مالی کار می کرده است. نه وحید و نه مهسا تا به حال در کانادا نه کار نکرده اند نه تحصیل. مهسا متقاضی اصلی بود و با 421 امتیاز باعث شد هر دو وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوند. مهسا سپس از طرف استان انتاریو notification of interest دریافت کرد و توانست از طریق برنامه مهاجرت استانی انتاریو درخواست انتخاب شدن ارائه کند. امتیاز مهسا در سیستم جامع رتبه بندی به 1021 رسید و بدین ترتیب در پذیرش دیروز دهم فوریه توانسا دعوتنامه برای ارائه درخواست جهت دریافت اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 205

به "جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از 654 متقاضی برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از 654 متقاضی برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید