فراوری حداکثری برق در صورت تامین سوخت، کمبود سوخت با مازوت جبران می گردد؟

به گزارش مجله معلمی، به گزارش خبرنگاران، به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران؛ در سومین جلسه کمیته گذر از پیک زمستان 1400، بر قابل تامین بودن همه مصارف برق کشور در صورت تامین سوخت کافی برای همه نیروگاه ‫های حرارتی تاکید شد.

فراوری حداکثری برق در صورت تامین سوخت، کمبود سوخت با مازوت جبران می گردد؟

در این جلسه که با حضور مصطفی رجبی مشهدی، رئیس کمیته و مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران برگزار گردید، ضمن تاکید بر اهمیت سوخت رسانی مناسب به نیروگاه ها در زمستان، ابراز شد که در صورت عدم تأمین سوخت کافی به ویژه در نیمه شمالی کشور، اجرای طرح مدیریت مصارف، بخصوص در صنایع نواحی نیمه شمالی کشور مورد احتیاج خواهد بود، زیرا محدودیت تامین گاز برای نیروگاه‫ های حرارتی موجود در نیمه شمالی، احتمال دارد و موانع کاربرد سوخت مازوت نیز موجب محدودیت هایی در بهره برداری از نیروگاه ها خواهد بود.

بعلاوه علاوه بر لزوم پیگیری و هماهنگی مدیریت مصرف صنایع بزرگ و میانه (در سطح انتقال و فوق‫توزیع)، احتیاج است تا در شبکه توزیع نیز برای مدیریت مصرف صنایع کوچک، تمهیدات لازم اندیشیده گردد. بدیهی است درصورت وقوع شرایط سخت آب و هوایی، شدت سرما و یا کاهش سوخت رسانی به نیروگاه‫ها، اعمال محدودیت های بیشتر محتمل خواهد بود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 214

به "فراوری حداکثری برق در صورت تامین سوخت، کمبود سوخت با مازوت جبران می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری حداکثری برق در صورت تامین سوخت، کمبود سوخت با مازوت جبران می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید