تفکیک زباله از مبدأ در 273 مجتمع مسکونی منطقه 5 (تور روسیه ارزان)

به گزارش مجله معلمی، مجتمع های مسکونی بالای 50 واحد در منطقه 5 در طرح تفکیک زباله از مبدا با اداره بازیافت شهرداری مشارکت می نمایند.

تفکیک زباله از مبدأ در 273 مجتمع مسکونی منطقه 5 (تور روسیه ارزان)

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، با شروع دور نو فعالیت مرکز مدیریت یکپارچه پسماند شهری مذاکره با روسای هیئت مدیره شهرک ها و مجتمع های بالای 50 واحد در منطقه 5 شروع شده است. حسن کریمی پور رئیس اداره بازیافت منطقه 5، می گوید: 7 شهرک و 273 مجتمع مسکونی در منطقه 5 وجود دارد. مذاکره با هیئت مدیره ها و تشویق ساکنان این مجتمع ها مهم ترین برنامه اداره بازیافت منطقه 5 است که به طور مستمر انجام می گردد. تا به امروز 26 مجتمع مسکونی بالای 50 واحد و 4 هزار و 522 خانوار در این طرح با ما همکاری نموده اند و 9 هزار و 189 کیلوگرم پسمانده خشک دریافت شده است.

کریمی پور در ادامه می گوید: برای تسهیل مشارکت ساکنان شهرک ها و مجتمع ها و اجرای طرح تفکیک زباله، ذخیره سازی و تحویل پسماندهای خشک، تفاهم نامه ای بین شهرداری و هیات مدیره شهرک ها و مجتمع های مسکونی بالای 50 واحد منعقد شده است. بر اساس این تفاهم نامه کارشناسان اداره بازیافت با آموزش چهره به چهره و نیازسنجی برای تأمین مخازن زباله خشک مجتمع ها کوشش می نمایند تا برنامه جمع آوری زباله و پسماند خشک به طور منظم و بدون وقفه انجام گردد.

رئیس اداره بازیافت منطقه 5 به طرح تفکیک زباله از مبدأ در بزرگ ترین شهرک غرب تهران اشاره می نماید و می گوید: همکاری با 33 بلوک مسکونی اکباتان و بازاچه های فازهای 1 تا 6 شهرک اکباتان نیز در دستور کار قرار گرفته است. اجرای طرح تفکیک زباله در این شهرک در راستای اجرای طرح تفکیک زباله در شهرک ها و مجتمع های مسکونی بالای 50 واحد است. امیدواریم اجرای چنین طرح هایی ضمن تقویت حس مسئولیت پذیری در مورد انتقال به موقع پسماند از منازل به مخازن، نگهداری بهتر مخازن، قابل دسترس نبودن زباله ها برای زباله گردها و کاهش حیوانات موذی، حفظ محیط زیست، کاهش پسماند و اصلاح الگوی مصرف گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: moelmi.ir شناسه مطلب: 504

به "تفکیک زباله از مبدأ در 273 مجتمع مسکونی منطقه 5 (تور روسیه ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفکیک زباله از مبدأ در 273 مجتمع مسکونی منطقه 5 (تور روسیه ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید